Brest je ostvario svoju prvu istorijsku pobedu u Ligi šampiona, savladavši Šturm iz Graca rezultatom 2:1 u debitantskom nastupu u elitnom evropskom takmičenju.

Francuski tim, koji je prošle sezone završio kao trećeplasirani u francuskoj Ligi 1, započeo je takmičenje na najbolji mogući način, osvojivši sva tri boda.

Ugo Manjeti je doveo Brest u vođstvo u 23. minutu, postigavši prelep gol udarcem sa 20 metara, dok su gosti iz Graca izjednačili u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je Edimilson Fernandes postigao autogol.

Ipak, Abdalah Sima je u 56. minutu doneo pobedu Brestu golom iz okreta sa šest metara. Šturm je u završnici meča ostao sa igračem manje nakon isključenja Dimitrija Lavalea, što je dodatno olakšalo francuskom timu da zadrži prednost i zabeleži istorijski uspeh.

Brest će u sledećem kolu gostovati Salcburgu, dok će Šturm dočekati Klub Briž.