Fudbaleri Atletik Bilbaa i Osasune odigrali su nerešeno 2:2, u 35. kolu španske La Lige.

Golove za Bilbao su postigli Hone Morsiljo u prvom i Ojan Sanset u 62. minutu, dok su strelci za Osasunu bili srpski internacionalac Darko Brašanac u 12. i Ante Budimir u 89. minutu.

Dva tima odigrala su veoma uzbudljiv meč, a Osasuna je u poslednjim trenucima uspela da dođe do boda.

Atletik je poveo već u prvom minutu meča preko Jona Morsilja, ali je Osasuna brzo stigla do izjednačenja.

Tada je na scenu stupio nekadašnji igrač Partizana, Darko Brašanac koji je u 12. minutu odlično reagovao na centaršut i preciznim udarcem glavom zatresao mrežu.

Baskijci su u u drugom poluvremenu ponovo uspeo da povede preko Sanseta, ali je Hrvat Ante Budimir minut pre kraja uspeo da donese bod Osasuni.

Bilbao je osmi sa 46 poena, dok je Osasuna 12. sa 41 bodom.

Još jedan bivši igrač Partizana je odigrao dobar meč.

U meču Kadiza i Ueske koji je završen pobedom domaćih sa 2:1, Ivan Šaponjić je upisao asitenciju.

On je u 43. minutu asistirao Mauru za vođstvo domaćih od 1:0.

Ueska je izjednačila golom Rafaela Mira u prvom minutu nadoknade poluvremena, da bi samo minut kasnije Kadiz stigao do novog vodjstva i pobede autogolom Gastona Silve.

Kadiz je 11. sa 43 poena, dok je Ueska 18. sa 30 bodova.