Bajern

Bajern iz Minhena je pobedom nad Ausburgom (2:0) nastavio pohod ka odbrani titule, a 17. pobedu u prvenstvu su golovima ukrasili Miler i Gorecka.

Fudbaleri Bajerna iskoristili su remi Lajpciga na gostovanju Dortmundu i trijumfom u Minhenu nad Ausburgom stekli ćetiri poena prednosti u odnosu na prvog pratioca što je trenutno Dortmund.

Bajern je imao potpunu inicijativu tokom celog meča, ali u prvom poluvremenu nije ozbiljnije zapretio rivalu.

Bedem gostiju ipak je srušen u 53. minutu veoma atraktivnim golom Milera. Izvrsni ofanzivac je sjajno, iz voleja, poslao dugu loptu Boatenga u mrežu gostiju.

Bavarci su mogli da znatno ranije razreše sve dileme, ali Cirkice, Kutinjo i Gnabri nisu uspeli da realizuju izgledne šanse u kojima su se našli.

Ipak, tačku je prelepim golom stavio Gorecka koji je krozdva dupla pasa sa Gnabrijem praktično ušao u gol i tako fudbalskom bravurom nagradio oko 75.000 gledalaca koji su došli na Alijanc arenu da podrže Bajern protiv Ausburga, ali i da proslave 120. rođendan voljenog kluba koji je bio 27. februara, ali od tad šampion Nemačke nije igrao pred domaćom publikom.

Zanimljivo, u čast dama i 8. marta za glavnog arbitra delegirana je Bibiana Štajnhaus koja je korektno obavila posao.