U derbiju dve Borusije, iz Menhengladbaha i Dortmunda, koje su dobile ime po latinskom nazivu za Prusku, slavil su gosti 2:1.

Torgan Azar je u 8. minutu „oslikao“ malo remek delo na travnatoj podlozi „Borusija parka“. Čak trojicu čuvara je fintom poslao ka gol-aut liniji, a onda preciznim udarcem sproveo loptu u suprotni ugao gola Jana Zomera – 1:0 za goste iz Dortmunda.

Domaćin je stigao do izjednačenja u 50. minutu posle prekida igre. Hofman je iz kornera spustio loptu na nogu Alasana Plija. Francuski internacionalac je prosledio u srce peterca, odakle je Lars Štindl zakucao u mrežu Romana Burkija – 1:1.

Radost domaćih navijača trajala je do 71. minuta kada je pobedu za Dortmund spakovao Ašrafam Akimi posle odlične asistencije Džejodna Sanča – 1:2