Fudbaleri Partizana ubedljivo su slavili protiv Bačke rezultatom 4:0 u 28. kolu Superlige Srbije i nastavili trku sa Crvenom zvezdom u borbi za titulu.

Crno-beli su poveli u finišu prvog poluvremena preko Igora Vujačića u 44. minutu.

Prednost je uvećao Asano u 59. da bi velikih 3:0 doneo Lazar Marković u 62. minutu. Konačan rezultat je postavio Jović u 88. minutu.

Crno-beli su nastavili veliki niz koji iznosi 18 uzastopnih pobeda, ako računamo i utakmice u Kupu Srbije.  Sada sledi reprezentativna pauza i prilika za odmor i priprema za nastavak sezone.

Već od starta smo gledali uzbudljiv duel. Iako se Bačka većim delom branila, koristila je svaku priliku da ugrozi golmana Popovića.

Prvi je na utakmici zapretio Partizan kada je nakon kornera Natha u 4. minutu, nogom pokušao Vujačić i zamalo bio neprecizan. To kao da je bila najava da će štoper Partizana biti pretnja i na ovoj utakmici po gol protivnika.

Bačka je uzvratila već u 9. minutu. Jedan dobar napad po levoj strani i lopta nakon centaršuta dolazi u kazneni prostor do Parađina koji šutira iz izgledne pozicije, ali udarac blokira odlični Vujačić.

Već u sledećem minutu, Partizan ima veliku šansu. Holender dobija odličnu loptu po zemlji sa leve strane, inteligentno šutira u kontra ugao, ali je stativa sprečila prvi gol na utakmici.

Nastavio je Patrizan da napada i već dva minuta kasnije, Holender je ponovo u velikoj šansi. Nakon odlične lopte Markovića, napadač Partizana izlazi sam pred golmana, koji mu odlično ulazi u šut i brani udarac.

Holender je u svojoj trećoj prilici bio u 26. minutu kada je posle kornera bio sam na petercu, ali je ponovo bio bolji Milojević.

Partizan je nastavio sa napadima, ali je bilo bez prilika sve do pokušaja Žakule koji u 42. minuti sjajno šutira, a Popović na jedvite jade brani taj udarac.

Crno-beli ipak stižu do prednosti u 44. minutu kada na odličan centaršut Asana, Vujačić sjajno reaguje i postiže novi gol za vođstvo Partizana od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena desila se jedna loša stvar za goste, kada se posle jednog duela izgleda ozbiljnije povredio Holender, koji je iznet sa terena i nije se vraćao u igru. Njega je u drugom poluvremenu zamenio Bajbek koji se propisno ispromašivao i propustio nekoliko prilika da se upiše u listu strelaca.

Crno-beli su odmah krenuli u ofanzivu da reše pitanje pobednika. Posle promašaja Bajbeka početkom drugog poluvremena, Partizan duplira prednost preko svog najboljeg strelca. Asano sjajno reaguje u 59. minutu i tada je već bilo jasno da će Partizan do ubedljive pobede. Nakon još jedne prilike Japanca samo minut kasnije, stiže i treći gol.

Marković odlično reaguje na odbijenu loptu posle udarca Bajbeka i crno-beli uvećavaju prednost.

Partizan je do kraja nastavio sa napadima, a nakon velikog promašaja Bajbeka, gosti stavljaju tačku golom Jovića u 88. minutu nakon sjajne lopte Markovića.

Crno-beli će nakon reprezentativne pauze igrati protiv Metalca u Beogradu, a onda sledi velik derbi sa Crvenom zvezdom.

Partizan je sa 71 bodom drugi na tabeli dok je Bačka ostala zakucana za dno sa samo 14 bodova.

Bačka – Partizan 0:4 (0:1)

(Vujačić 44, Asano 59, Marković 62, Jović 88)

Stadion: „Slavko Maletin Vava“. Gledalaca: Bez prisustva publike Sudija: Miloš Đorđić

BAČKA: Milojević – Stojanović, Zdravković, Rađen – Parađina, Pantić, Žakula, Eskić, Mijatović – Ratković, Ašćerić.

PARTIZAN: Popović – Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović – Šćekić, Jojić – Asano, Natho, L. Marković – Holender (Bajbek od 46. minuta)

Metalac – Napredak 2:2 (1:1)

(Pecelj 7, Cvetković 86 – Ivanić 11, Spremo 85)

90+1′ Kraj

Sudija je odmah svirao kraj. Velika pobeda Partizana.

88′ Gooool

Lazar Marković sjajno ubacuje u kazneni prostor, Jović glavo, zakucava loptu u mrežu.

85′ Udarac Sume iz slobodnog udarca

Nakon solo prodora, Žakula obara Sumu na ivici kaznenog prostora i dobija žuti karton. Suma je uzeo loptu, ali je iz dobre pozicije slabo šutirao.

83′ Pokušaj Pavlovića, Partizan tražio penal

Lazar Pavlović je posle solo prodora šutorao sa nekih 20 metara, lopta je pogodila jednog igrača u ruku, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

77′ Nestvaran promašaj Bajbeka

Sjajna lopta Markovića, Bajbek sam sa sedam metara šutira pravo u golmana.

76′ Vujačić dobio udarac, žuti karton za Svarupsa

Pokušala je Bačka posle nekog vremena da ugorizi gol Partizana, ali je posle centaršuta u skoku Svarups faulirao i povredio Vujačićaća i dobio žuti karton.

74′ Trostruka izmena u Partizanu

Zdjelar, Jović i Pavlović su ušli u igru umesto Asana, Šćekića i Jojića.

68′ Dobar udarac Markovića

Posle kombinacije sa Jojićem, Marković je nezgodno šutirao, ali je uspeo golman Bačke da izbaci u korner.

67′ Asano ponovo  u šansi

Stigla je lopta do Japanca sa leve strane, ali je levom nogom šutirao pored gola.

63′ Izmene u obe ekipe

Svarups menja Eskića, odnosno Nedeljković Ašćerića kod domaćih.

Stanojević je izvadio iz igre Natha i ubacio Suma

62′ Goool

Partizan razbija Bačku. Marković ubacio odbitak posle šuta Bajbeka za 3:0.

61′ Sjajan lob Asana, za dlaku pored gola

Odličnu loptu je dobio Japanac u prazan prostor i lukavim udarcem lobovao golmana, ali je bio neprecizan nekoliko santimetara.

59′ Gooool

Posle asistencije Holenderu,  Asano postiže gol. Jojić je poslao loptu, Japanac sjajno reaguje i Partizan vodi sa 2:0.

57′ Žuti karton za Markovića

Lazar Marković je dobio žuti karton zbog prigovora.

53′ Marković pokušao, golman odbranio

Gađao je drugi ugao Milojevića, ali je kapiten Bačke uhvatio loptu.

50′ Centaršut Jojića, lopta sve preletela

Jojić je izveo slobodan udarac sa leve strane ali je lopta preletela sve igrače u kaznenom prostoru.

47′ Velika šansa za Partizan

Bajbek je bio u velikoj prilici nakon lopte Markovića, ali je bio neprecizan sa ivice peterca.

46′ Počelo drugo poluvreme, Holender ostao u svlačionici

Partizan krenuo u prvi napad. Povređenog Holendera je zamenio Bajbek.

45+4′ Kraj prvog poluvremena

Partizan vodi golom Vujačića.

45+3′ Povredio se Holender

Posle jednog duela Holender je završio na zemlji, i morala je da interveniše lekarska ekipa. Teško je hodao prilikom izlaska. Ostaje da se vidi da li će napadač da se vrati u drugom poluvremenu.

44′  Goool!

Vujačić dovodi Partizan do vođstva od 1:0! Odličan centaršut Asana, i odlična reakcija štopera Partizana!

42′ Fenomelan udarac Žakule i odbrana Popovića

Bačka je nastavila sa pritiskom posle kornera, lopta je stigla do Žakule koji je iz prve sjajno šutirao u donji desni ugao Popovića koji sjajno brani.

41′ Dobar udarac Pantića

Došla je lopta do Pantića na oko 20 metara, koji je šutirao ali je izblokirao odbrambeni igrač Partizana i lopta je otišla u korner.

36′ Stanojević se raspravlja sa sudijom

Sudija Đorđić je dosudio prekršaj Jojiću koji se zbog toga iznervirao, a burno je na klupi reagovao i Stanojević. Sudija je prišao treneru Partizana, i posle kraće rasprave, meč je nastavljen.

34′ Solidna kontra Bačke

Parađin je dobio dobru loptu na desnoj strani koju je odmah poslao u kazneni prostor Partizana. Pao je jedan igrač Bačke i raširio ruke, ali je sudija samo odmahnuo glavom.

32′ Dobar udarac Pantića

Prvi udarac u okvir gola domaćina. Dobro je šutirao Pantić sa oko 25 metara, ali je Popović dobro odbranio.

30′ Nova gužva posle Jojićevog slobodnog udarca

Novi slobodan udarac za Jojića sa druge strane, i posle glavometa golman Milojević dolazi do lopte.

28′ Gužva posle slobodnog udarca

Slobodan udarac za Partizan sa desne strane, skoro kod korner zastavice, slab pokušaj Holendera glavom iz teške pozicije.

26′ Treća šasna za Holendera

Posle drugog uzastopnog kornera lopta je stigla do napadača Partizana kome ponovo golman brani udarac nakon udarca sa ivice peterca.

25′ Odličan udarac Natha

Dobio je Natho loptu posle kornera na ivici šesnaesterca i odlično šutirao pod prečku ali je Milojević uspeo da izbaci loptu u korner.

21′ Prvi žuti karton na utakmici za Bačku

Stojanović zaustavlja neopreznim klizećim Asana na sredini terena i odmah dobija javnu opomenu.

19′ Partizan pritiska, Bačka se brani

Prošao je Obradović po levoj strani i ubacio nezgodnu loptu u kazneni prostor, ali je odbrana otklonila opasnost.

17′ Holender pokušao i iz slobodnog udarca

Holender je pokušao iz slobodnog udarca, sa oko 25 metara, ali je uspeo samo da pogodi igrača u živom zidu, zbog čega je nastao kraći prekid.

15′ Hrabra Bačka ponovo zapretila

Domaći su dva puta pokušali u jednom napadu. Pvi šut je izblokirao Vujačić, a drugi je bio lak plen za Popovića.

14′ Partizanu sviran nepostojeći ofsajd

Marković je glavom spustio loptu Holenderu, sudija je svirao ofsajd u izglednoj šansi, ali se na usporenom snimku ispostavilo da je pogrešio.

12′ Nova šansa za Holendera

Holender je ponovo bio u stopostotnoj šansi nakon pasa Markovića, ali je ovoga puta odlično intervenisao golman Bačke.

10′ Stativa za Partizan

Holender je iz kontre dobio loptu i odlično plasirao udarac, ali je stativa spasila Bačku.

9′ Velika šansa za Bačku

Odličnu je loptu dobio Parađin sa leve strane i iz sjajne pozicije šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

5′ Prilika za Bačku

Slobodan udarac za Bačku iskosa sa desne strane sa oko 30 metara. Pokušali su gosti glavom, ali bez opasnosti za Popovića.

2′ Šansa za Partizan

Prvi korner za Partizan posle prodora Asana. Posle ubacivanja Jojića, dobro je šutirao Vujačić, ali za malo pored gola.