Fudbaler Crvene zvezde Aleksandar Katai našao se u probranom društvu u istoriji crveno-belih.

Katai je u subotu postigao dva gola protiv Kolubare, a Zvezda je pobedila sa 5:0 u drugom kolu Superlige.

Ovaj meč i dva gola utoliko mogu da budu draža ofanzivcu, koji je postao deo Top 10 društva na listi strelaca u istoriji kluba sa Marakane.

Katai je prvi gol dao u devetom minutu, drugi u 25. minutu, što su mu bili ukupno 84. i 85. pogodak.

Ispred Kataija su sada Mihajlo Pjanović (92), Rajko Mitić (109), Darko Pančev (116), Vojin Lazarević (134), Kosta Tomašević (137), Zoran Filipović (138), Dušan Savić (155), Dragan Džajić (155) i na vrhu Bora Kostić sa 230 golova.

Podsećamo, Zvezda je pobedom nad Kolubarom uspela da se odvoji u odnosu na večitog rivala Partizan, koji je dan ranije, u petak izborio samo remi protiv Radničkog u Nišu.

BONUS VIDEO: Top 10 najskupljih reprezentacija na Mundijalu