Sve je rešeno već posle 45 minuta fudbala na Marakani.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Kolubaru 5:0 u drugom kolu Superlige i ispunili zadatak koji je pred njih postavio trener Dejan Stanković.

Crveno-beli su kod kuće opravdali ulogu favorita i već posle dva kola se sa dva trijumfa odvojili od večitog rivala Partizana, koji je u petak remizirao s Radničkim u Nišu 3:3.

Zvezda je meč rešila još u prvom poluvremenu, a Kolubari se „smešio“ scenario iz prošlosezonskog okršaja kada je bilo 7:1 za crveno-bele.

Ovog puta je već od prvog poluvremena „pucalo“ na sve strane, da golman Kolubare Balša Popović nije znao šta će od muke.

Domaćin je pred više hiljada svojih navijača na Marakani, poveo već u devetom minutu.

Aleksandar Katai je dobio dugu loptu na levoj strani, Nikola Janković se odmah stvorio pored njega, ali je reagovao tromo i loše.

Ostavio je Kataiju dovoljno prostora da se usred šesnaesterca namesti i šutira precizno unutrašnjim delom stopala u rašlje gola Popovića za 1:0.

Samo minut ranije su se Milan Pavkov i spomenuti Popović našli u klinču jer je golman gostiju sekund pre špica Zvezde stigao do lopte pred golom Lazarevčana.

Na 2:0 povisio je upravo Pavkov. Igrao se 15. minut kada je Nikola Stanković veoma dobro centrirao sa desnog krila.

Neočekivani bek Zvezde je uspeo da pronađe napadača, ali se i Pavkov dobro snašao, bacio se u „lastu“ i pogodio ćošak za 2:0.

Već u 22. minutu bilo je 3:0, a u međuvremenu je Popović odlično odbranio još jedan šut Kataija.

Pavkov je u 22. minutu bio na pravom mestu u pravo vreme, a Popović je napravio pogrešnu procenu.

Krenuo je da istrči na Mirka Ivanića, koji je dobio loptu gore levo u ofanzivi, a kad je Popović „zaplivao“, prosledio je samo loptu za Pavkova kom nije bilo teško da iz sredine sa desetak metara zakuca loptu u mrežu – 3:0.

Već posle 25 minuta, igrači Kolubare su možda pomislili da je bolje da se pakuju i idu kući.

Tada je i Katai odlično ispratio ubacivanje i pas Osmana Bukarija i sa dva, tri metra je samo ugurao loptu u mrežu.

Bukari je šest minuta kasnije probao da dribla Popovića i „ušeta se“ u gol, ali mu je lopta pobegla.

U 36. minutu je uspeo da se upiše u strelce, ali samo na tri, četiri minuta. Toliko je trajala VAR provera sudije Nikole Radakovića koji je utvrdio da je Bukari bio u ofsajdu.

Zagradio se dobro, primio loptu pored Nenada Kočovića, okrenuo se i gađao u bliži ugao. Lopta se od stative i leđa Popovića odbila u mrežu ali je pogodak poništen.

Da ipak do poluvremena bude 5:0 pobrinuo se Gelor Kanga u 45. minutu. Katai je dobio pas od Bukarija, prosledio je u sredinu do Kange, a ovaj je iz prve pucao po zemlji po dijagonali za konačan rezultat do poluvremena.

Drugo poluvreme počelo je znatno mirnije i očekivalo se da crveno-beli neće jednako „zapinjati“.

To se videlo po načinu na koji se rasplelo prvih deset minuta nastavka bez mnogo šansi.

Dejan Stanković je mogao da bude zadovoljan viđenim, pa nije imao potrebe da bilo šta menja u pauzi.

Do 61. minuta Zvezda je ipak stvorila nekoliko šansi. Popović je dobro odbranio Ivaniću, uštopovao je Bukarija pred golom i sprečio da bude 6:0.

Stefan Marjanović je u 74. minutu pogodio prečku Milana Borjana, šutem sa oko 25 metara, Dejan Stanković je do 78. minuta izvršio svih pet izmena, a jedna od njih – Ohi, šutirao je pored gola u 79. minutu.

Zvezda je imala šansu iz penala u 87. minutu kada je Stefan Leković, još jedan od rezervista dobio šansu da šutira.

Popović mu je odbranio udarac upućen u donji desni ugao, pa je propuštena šansa da trijumf domaćina bude i ubedljiviji.

Crveno-beli ovako imaju šest bodova i najbolju gol-razliku posle dva kola, pa su za sada prvi na tabeli Superlige sa šest bodova.

Superliga Srbije, 2. kolo:

Crvena zvezda – Kolubara 5:0 (5:0)

(Katai 9, 25, Pavkov 15, 22, Kanga 45)

Mladost GAT – Vojvodina 0:4 (0:1)

(Milosavljević 42, Baraje 47, Nikolić 59, Simić 86)

TSC – Javor 0:0

Radnički Niš – Partizan 3:3 (1:1)

(Mlađović 2, Dimić 50, Jovanović 54 – Natho 13 p, Urošević 71, Gomeš 90+6 p)

(Katai 9, 24, Pavkov 15, 22, Kanga 45)

Stadion: Rajko Mitić, Beograd; Sudije: Nikola Radaković, Svetozar Živin, Nikola Rijavec, Marko Ivković

Crvena zvezda: Borjan – Rodić, Dragović, Eraković, Stanković – Kanga, Kangva, Ivanić – Bukari, Katai – Pavkov. Trener: Dejan Stanković

Kolubara: Popović, Bakić, Cvetojević, Filipović, Janković, Kočović, Milojević, Nikolić, Stojanović, Vukušić, Đokić. Trener: Dejan Đurđević

Crvena zvezda - Kolubara 5:0