Poraz koji nije smeo da se dogodi, skupo plaćeno očajno prvo poluvreme.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Valensije 85:81 u utakmici 12. kola Evrolige i tako po šesti put od isto toliko mečeva na gostovanju završili pognutih glava.

Od samog početka meča bilo je jasno da Zvezdu ne očekuje lak posao, pošto su crveno-beli posle nepuna tri munuta nakon trojke Đozepa Puerta imali minus od pet poena (7:2), potom je i Stefan Jović bio precizan za tri (16:8) Zvezda je nako trojke Dejana Davidovca uspela da priđe na 20:19, ali su Sami Odželej trojkom i Kris Džons pogotkom na 14 sekundi pre kraja prvog dela razliku odveli na 25:19.

Početak druge četvrtine doneo je nešto bolje raspoloženu Zvezdu, pogađali su Majki Tobi i Šabaz Nejpir za tri, ali su sve dobro prosipali očajnom odbranom, o čemu dovoljno govori podatak da je, uprkos 21 poenu u drugoj deonici, ona izgubljena dvocifrenom razlikom, pošto je Valensija ubacila 31.

Blistao je Brendon Dejvis koji je bio nezaustavljiv, a Valensija je na poluvremenu imala 16 poena razlike, 56:40.

Zvezdi je bilo potrebno da se trgne, to se i dogodilo, pa su odličnom igrom u odbrani i na krilima Miloša Teodosića uspeli da dođu do 62:61 trojkom Rokasa Giedraitisa, ali je tu ponovo stala. Viktor Klaver i Brendon Dejvis su vratili razliku od devet poena, a pred završnih 10 minuta rezultat je bio 72:65.

Iako je sve izgledalo izgubljeno, imala je Zvezda ponovo nalet kada je Teodosić promašaj Brendona Dejvisa pod košem Zvezde pretvorio u brzu kontru i lake poene Džoela Bolomboja, potom je i Nemanja Nedović pogodio trojku za 81:81, ali je odbrana „pukla“ u odsudnom trenutku, Džared Harper pogodio na 33 sekunde pre kraja, a Miloš Teodosić je promašio trojku za prednost, pa je Dejvis sa penala stavio tačku na meč.

Na kraju, osmi poraz na 12 mečeva, šesti na gostovanju…

Pred crveno-belima je težak zadatak da pokušaju da preokrenu sezonu.

Kod Zvezde je najbolji bio dvojac Nejpir – Nedović sa po 14 poena, dvocifren je bio Bolomboj sa 12 a Teodosić je dodao 11 uz devet asistencija. Kod Valensije je blistao Dejvis sa 21 poenom.

Naredni meč Zvezda igra protiv Baskonije u Vitoriji, 8. decembra od 20.30.

Valensija – Crvena zvezda 85:81 (25:19. 31:21, 16:25, 13:16)

Dvorana: Pabeljon Fuente de San Luis (Valensija); Sudije: Arturas Sukis, Damir Javor, Josip Radojković

Valensija: Harper 8, Klaver 10, Puerto 5, Revers, Lopez-Arostegi 4, Džons 10, Inglis, Jović 8, Ture 2, Hermanson, Dejvis 21, Odželej 17

Crvena zvezda: Lazarević, Tedodosić 11, Davidovac 5, Mitrović 6, Lazić 6, Simonović, Nejpir 14, Tobi 7, Bolomboj 12, Nedović 14, Giedraitis 5, Dos Santos 1