Kevin Panter na meču Partizan - Baskonija

Košarkaši Partizana pobedili su Baskoniju u beogradskoj Areni rezultatom 87:83 u meču 30. kola Evrolige.

Raiffeisen banka, prijatelj košarke. Bez greške u koracima, otvaranje računa za 15 minuta potpuno onlajn. Stvarno može.

Partizan je vodio od početka do kraja utakmice, ali Baskonija je bila uporna, te je na kraju ušla u neizvesnu završnicu. Imali su crno-beli više puta tokom meča i dvocifreni plus, ali gosti se nisu predavali, pa su na kraju mogli i da preokrenu.

Partizan je bio bolji tim, ali je u završnici mnogo petljao, pa se Baskonija na krilima Markusa Hauarda vratila u utakmicu i prišla na 85:83 na minut do kraja. Tada je na scenu stupio Pi Džej Doužer koji je uzeo loptu i u poslednjim sekundama rešio napad za 87:83. Baskonija posle tajm-auta nije odigrala dobar napad, pa su crno-beli mogli da proslave pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Frenk Kaminski sa 20 poena, a imao je i po tri skoka i asistencije. Bruno Kaboklo je imao dabl-dabl sa 18 poena i 13 skokova, dok je 18 poena i šest asistencija upisao Kevin Panter.

Kod Baskonije je Hauard upisao 26 poena, a Met Kostelo i Čima Moneke su imali po 13.

Crno-beli su sada na 10. poziciji sa skorom 14-16 i napravili su bitan korak ka plej-inu. Baskonija je poziciju iznad sa skorom 16-14.

U narednom kolu Partizan će ugostiti Real, dok će Baskonija ići na noge Žalgirisu.

Partizan je bolje otvorio meč, Kaminski, Kaboklo i Panter su odmah pronašli dobar ritam, pa je rezultat bio 14:9. Vanja Marinković je onda ubacio prvi trojku, probudio se i Moneke, ali je domaćin napravio seriju i prvu deonicu rešio sa 23:16.

Crno-beli su održali prednost i u drugoj četvrtini, Aleksa Avramović je imao i sjajnih, ali i brzopletih poteza, pa se Baskonija malo po malo primakla na 44:42 na velikoj pauzi.

Opet su izabranici Željka Obradovića bolje otvorili poluvreme, pobegli su na plus 10 i plus 11, a u trećoj deonici dominirao je Kaminski, koji je nastavio tamo gde je Kaboklo stao u drugom periodu. Trifunović je sa penala doneo 66:55, Hauard je ubrzo smanjio na -7, ali je Kaminski za kraj četvrtine poentirao iz odbojke – 69:60.

Činilo se da je sve gotovo, kada je Panter vezao pet poena za 78:66 u četvrtoj deonici. Međutim, u poslednjih pet minuta bilo je drame, a veoma važnu ulogu odigrao je Mateuš Ponitka. Poljak je igrao dobru odbranu na Hauardu, a odbio je i nalet Baskonije, pa je pogodio trojku za +8.

Hauard je nakon toga sam napravio seriju 0:6, ali je i Partizan napravio velike greške u napadu. Ipak, kada je bilo najpotrebnije Doužer je preuzeo odgovornost i obradovao oko 20.000 navijača u hali.

Partizan – Baskonija 87:83 (23:16, 21:26, 25:18, 18:23)

Dvorana: Beogradska arena. Sudije: Lotermozer, Vilius, Viklicki.

Partizan: Panter 18, Doužer 6, Naneli 3, Avramović 9, Anđušić 3, Kaboklo 18, Kaminski 20, Koprivica, Trifunović 2, Ponitka 6, Jaramaz 2, Smailagić. Trener: Željko Obradović.

Baskonija: Hauard 26, Moneke 13, Kostelo 13, Diez, Marinković 11, Miler-Mekintajer 4, Sedekerskis 6, Čioza 2, Kocar 2, Rogavopulos 2, Rajeste, Tiodor 4. Trener: Duško Ivanović.