Veoma čudna i nekako turbulentna sezona za Sejbena Lija, američkog košarkaša, dobila je epilog pred sam kraj prelaznog roka u Evroligi. Talentovani bek je promenio četiri tima za samo nekoliko meseci, ali svojim dobrim igrama može da reši u nekom slučaju i pitanje šampiona Evrolige.
SOCCERBET – jedino mesto gde ti biraš – i teren i najbolji bonus dobrodošlice.
Sejben Li je eksplodirao ove godine i oduševio celu Evropu nastupima u dresu turske Manise, u kojoj je i počeo sezonu.
Neverovatne partije, sećamo se kako je u Pioniru ubacio 43 poena, i brojke bile su dovoljne da ga dovede Makabi, ali ta ljubav nije dugo trajala, pa se Li vratio u Manisu.
Nastavio je da blista tamo gde je i stao u Manisi, dominirao je u turskom šampionatu i FIBA Ligi šampiona i ponovo je upao u oko evroligaških timova koji su tražili pojačanja pred završni deo sezone.
Kako je Olimpijakos imao problema na bekovskim pozicijama i povredama brojnih igrača, čelnici iz atinskog kluba rešili su da ga dovedu pred sam istek mogućnosti za transfere.

Li ima 26 godina i potpisao je ugovor sa Olimpijakosom do kraja sezone 2026/27 i deluje da će u Atini konačno naći svoj pravi dom.
Nekadašnji bek Detroita, Filadelfije i Finiksa je u Ligi šampiona prosečno postizao 24,8 poena po meču, ali mu se učinak prepolovio u Makabiju gotovo prepolovio.
Znamo da Li sigurno neće biti glavni igrač i prva napadačka opcija, kako i da bude pored Saše Vezenkova, ali od njega će se očekivati da igra odbranu i da svojim atletskim sposobnostima donese mnogo ekipi trenera Jorgosa Barcokasa.

„Zaista sam uzbuđen što sam ovde u Grčkoj. Proveo sam nekoliko dana u Atini. Obožavam grad. Neverovatno je videti sve navijače i podršku, bilo je odlično“, rekao je Li za grčku nacionalnu televiziju „ERT“.
Iako je već deo ekipe, Li još nije registrovan za domaće prvenstvo, što znači da neće igrati u nedelju. Ipak, potpuno je posvećen novom izazovu i spreman je da pruži maksimum u sistemu trenera Barcokasa.
„Radiću sve što trener bude tražio od mene. Definitivno ću doneti čvrstinu u odbrani, ubrzati igru i dodavati loptu tamo gde treba. Uradiću sve što je potrebno da pobedimo“, opisao je Li svoju moguću ulogu u timu.
Njegovo potencijalno prisustvo treningu u utorak moglo bi da odredi kada će debitovati u dresu Olimpijakosa, a cilj je da se spremi za duel protiv Partizana u dvorani „Mira i prijateljstva“ u petak, u okviru 28. kola Evrolige.
„Još uvek nisam siguran kada ću debitovati“, rekao je Li.
Za osam utakmica u Evroligi Li je prosečno beležio 12 poena, dva skoka i dve i po asistencije po meču. Najbolja mu je bila baš prva utakmica protiv Efesa kada je postigao 23 poena uz indeks 26.
Videćemo šta će Li moći da uradi u dresu Olimpijakosa, a kakve igre očekujete, pišite nam u komentarima.
BONUS VIDEO Tako su i Duda, Žoc i Kari gradili disciplinu i autoritet: Sjajna priča kako je Pariz završio u Estoniji otkriva mnogo toga