Nastavljeno takmičenje u Evroligi.

Košarkaška Evroliga nastavljena je preostalim utakmicama 9. kola, a u sredu su odigrana tri meča.

#related-news_0

Panatinaikos, koji sa klupe predvodi Dejan Radonjić, odigrao je dobar meč protiv Virtusa Miloša Teodosića i nakon velike drame u svoju korist rešio susret pun preokreta.

Gosti iz Bolonje imali su u prvoj četvrtini 12 poena viška (19:7), ali je Panatinaikos uspeo da se u potpunosti vrati i priđe na tri poena razlike na kraju prvih 20 minuta (41:38).

Virtus je imao vođstvo u trećoj deonici 55:48 kada je PAO ušao u seriju, vezao 14 poena i preokrenuo na 62:55, a u završnoj deonici Virtus je smogao snage da dođe do poravnanja i meč odvede u produžetak.

Tamo je italijanski klub imao tri poena prednosti (83:80) pre nego što je Panatinaikos prvo stigao do izjednačenja, a potom poslednju prednost gostiju (85:83) „preskočio“ serijom od 5-0 za 88:85.

Derik Vilijams je ubaci 26 poena za Panatinaikos, Nejt Volters 18, dok je kod gostiju Miloš Teodosić bio dobar sa 12 poena, dok je Mamadu Žaite brojao do 20 uz 10 skokova, no nije bilo dovoljno za trijumf.

U ostale dve utakmice, Bajern je nošen Vladislavom Lučićem (13 poena) i Ognjenom Jaramazom (sedam poena) trijumfovao 75:74 protiv Asvela, dok je Baskonija bila bolja od Žalgirisa 93.73.