Vasilije Micić/Foto: EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Košarkaši Efesa pobedili su na svom terenu ekipu Olimpijakosa 82:71 (13:18, 20:23, 19:12, 30:18) u meču 11. kola Evrolige.

Tokom prvog poluvremena Olimpijakos se držao na odstojanju, i u prvoj četvrtini dozvolio je samo 13 poena, a na pauzu je otišao sa osam poena prednosti.

Ipak, u drugom delu Efes je stisao odbranu i u trećoj deonici dopustio samo 12 poena.

U poslednjoj četvrtini primili su 18, ali je zato napad, koji je predvodio Vasilije Micić bio sjajan.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vil Klejburn sa 24 poena, dok je Rodrig Buboa dodao 19.

Srpski košarkaš Vasilije Micić proveo je na terenu 35 minuta, a za to vreme imao je učinak od 18 poena, devet skokova i devet asistencija. Kod gostiju, najbolji je bio Saša Vezenkov sa 18 poena.

Turski tim ima skor od šest pobeda i pet poraza, dok je Olimpijakos zabeležio sedam trijumfa i četiri neuspeha.

Efes će u narednom kolu gostovati Žalgirisu, dok će Olimpijakos dočekati Virtus.

Barselona je u gostima bila bolja od Albe 88:86 (30:19, 15:27, 26:11, 17:29).

Najefikasniji u ekipi iz Barselone bio je Nikola Mirotić sa 19 poena, koji je se nedavno oporavio od povrede ahilove tetive, dok je Nikolas Laprovitola dodao 16.

Srpski košarkaš Nikola Kalinić postigao je sedam poena i imao jedan skok za 23 minuta na terenu, a u domaćoj ekipi najbolji je bio Tamir Blat sa 17 pooena.

Barselona ima osam pobeda i tri poraza, dok je Alba na skoru od tri trijumfa i osam poraza. Alba će u narednom kolu dočekati Fenerbahče, dok je Barselona na svom terenu igrati sa Asvelom.