Srbija-SAD, polufinale Foto: Foto: Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Vaterpolo reprezentacija Srbije je maestralnom igrom savladala selekciju SAD-a rezultatom 10:6 i obezbedila plasman u finale Olimpijskih igara.

Srbija će igrati za treće zlato u nizu nakon što je bila neprikosnovena u Rio De Žaneiru i Tokiju, a protivnik će biti bolji iz duela Mađarske i Hrvatske koji igraju od 19.35.

Ovo je ujedno i treća medalja za naše olimpijce u Parizu pošto je obezbeđeno minimum srebro.

Najefikasniji je bio Nikola Dedović sa četiri gola, tri je postigao Nikola Jakšić, a po jednom su se u listu strelaca upisali Petar Jaskšić, Sava Ranđelovići Nemanja Vico. Kod Amerikanaca se istakao samo Marko Vavić sa dva gola.

Od početka je bilo jasno da će vaterpolisti Srbije morati da budu fokusirani u odbrani jer su američki centri lako dolazili do igrača više i lakih prilika za svoj tim. Nakon realizacije u prva dva napada kada su i vodili u dva navrata, naši su zategli odbranu i počelki da izluđuju rivala kojima je realizacija drastično padala.

“Soccerbet iz Pariza – sponzor izveštavanja”

Nisu u prvoj četvrtini našli napadački ritam naši pa je ona završena nerešeno, ali je to bila uvertira za ono što sledi.

Srbja se raspucala u drugoj deonici kad aje odbrana bila još žešća. Pogađala su braća Jakšić, a sjajno je krenuo da rešeta i Viktor Dedovć koji je na kraju bio najefikasniji. Čini se d aje druga deonica bila prelomna jer smo u tom periodu napravili dva gola viška koje u nastavku nismo ispustili.

Početkom treće četvrtine, naši momci su uspeli da se odlepe na tri gola razlike i delovalo je da u tim momentima Amerikanci nemaju ideju kako da nam postignu fgol.

Najbolje o tome svedoči podatak da smo na kraju odbranom Amerikance zaustavili na samo pet golova iz 16 pokušaja sa igrača više. Mi smo na drugoj strani bili sjajni sa sedam golova iz deset takvih situacija.

Kada je napad stao u drugoj polovini treće četvrtine, odbrana je briljirala i sačuvala dva gola prednosti pred poslednju deonicu. Tada smo sa dva gola u uvodnim minutima poslednje deonice sve rešili, a odbranom smo nastavili da izluđejmo protivnika koji je na kraju ostao na šest golova, a poslednji je postigao na 12.42 sekunde pre kraja meča.

Lako su naši sačuvali prednost za veliko slavlje na kraju i sada sledi priprema za istorijsko finale i pokušaj da s eosvoji treća zlatna medalja.

Srbija – SAD 10:6 (2:2,4:2, 2:2)

Bazen: LA Defensa; Sudije: Stavridis, Kolombo

Srbija: Filipović, Mandić, S. Rašović, Ranđelović 1, Ćuk, Dedović 4, Drašović, N. Jakšić 3, Vico 1, Ubović, P. Jakšić 1, V. Rašović, Mišović Selektor: Uroš Stevanović.

SAD: Vajnberg, Vavić 2, Obert, Daube, Kupido 1, Halok 1, Vudhed, Boven 1, Č.Dod, R. Dod 1, Irving, Holad, Huper; Selektor

Srbija - SAD 9:6