Košarka, Srbija, Australija, Olimpijske igre, Pariz 2024

Delovalo je na granici nemogućeg da će Srbija moći da se vrati u četvrtfinalni meč protiv Australije u Parizu, s obzirom na to kako je izgledalo prvo poluvreme.

Pešićevi „orlovi“ su odigrali prvih 20 minuta ispod svih očekivanja, a od vremešnog Petija Milsa su napravili Kobija Brajanta iz najboljih dana.

Mils je poentirao kako je hteo, Pešić je zbog njega besneo na tajm-autu i premda ostaje enigma zbog čega prekaljenom NBA asu toliko prija svaki put da igra protiv Srbije, u jednom trenutku je izostala podrška za Petija.

Kada se odbrana Srbije malo zategla i kad je malo pao napad Australije, „orlovi“ su krenuli u preokret od -24 iz druge četvrtine.

“Soccerbet iz Pariza – sponzor izveštavanja”

Tokom treće je sve izgledalo daleko bolje, a jedan od bitnih momenata bio je ofanzivni skok za koji se izborio Ognjen Dobrić i šut Bogdana Bogdanovića.

Bek Atlante Hoks nije uspeo da pogodi iz prve trojku, ali kada je već Dobrić uspeo da se istegne dovoljno da iščačka loptu pre igrača Australije, Bogdan nije mogao da ga izneveri.

Sledeći pokušaj je završio u košu, trojka je značila i prilaz Srbije na samo -4, odnosno 60:56 na semaforu.

Za preostalih pet i po, šest minuta, Srbija je preokrenula rezultat i u četvrtu četvrtinu ušla sa prednošću 67:65.

BONUS VIDEO: Srpska fešta u Parizu