Zanimnljiv koncert večeras očekuje nas u jednom od boljih prestoničkih klubova.
KaliKamo su kolektiv za čije klavijature, analogne syntheve, semplere i lupere garantuje Roko Margeta (KudiKamo?, Dunja Knebl, Gnomad), za čijim bubnjevima sedi Đuro Dobranić (KudiKamo?, Je Veux, Nemanja), čiju opremu postrojava i čije efekte miluje Dino Mudrić, čiju gitaru, trombon, saksofon svira i muziku snima, miksa i producira Ognjen Zečević – Egoless i u čiji mikrofon glasnogovori Chakka Svraka.
Moćna je to i razuzdana petorka koja uspešno navigira kroz sound system kulturu i niske frekvencije basa, distorziranu energiju francuske škole duba, ekstravagantne, spacy i trancy bravure na synthu, precizne i metronomski tačne udarace po bubnju, vešte zahvate na looperima, semplerima, melodici i taru, more efektiranih vokala, vrhunsku produkciju i Svrakine megalomagične spoken word deonice. Brdskopanonski weltschmerz u punom koloru za sve uzraste, boje i oblike.
Njihov album prvenac “Jedinstvo” objavljen je u februaru 2025. za zagrebački PDV, te je nekoliko meseci bio najprodavaniji album u zemlji, u novembru je krunisan nagradom Ambasador za album godine, a već u decembru petim mestom na listi albuma portala Ravno do Dna i veliko osmim mestom na godišnjoj listi albuma nedeljnika Nacional koju sklapa i izglasava sam vrh kritike i struke hrvatske muzičke zajednice.
Milovan (NS). Bend postoji nešto jače od godinu dana, za sada bez izdanja, imaju nekoliko svirki tu po Vojvodini za sada, jedan demo snimak iz Brutala. Svi u bendu imaju „karijere“, Endi je svirao u jedno 45 bendova, bojan u Vršnjačkom Nasilju i JKMAMKK, organizator je Iluzija Slobode, Ivana je pevala na albumu OPO, a Vuk trenutno svira u Deep Steady i Korektivna Gimnastika, a svirao je u Ringišpilima i The Bayonets. U osnovi je to neki pank, tekstovi su angažovani.
Jun (BG). Indie rock senzacija sa ljutog beogradskog asfalta.
Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?
Ostavi prvi komentar