Oglas

Senate Commerce, Science, and Transportation Committee hearing Does Section 230's Sweeping Immunity Enable Big Tech Bad Behavior?
Foto: EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS / POOL
Foto: EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS / POOL

Mark Zakerberg prekršio pravilo koje će mu izbiti silne milione: Evo o čemu se radi

autor:
09. avg. 2023. 10:51

Norveške vlasti kažnjavaće dnevno sa po milion norveških kruna (89.630 evra) vlasnika kompanije Meta Marka Zakerberga zbog kršenja privatnosti, a kazna će početi da se sprovodi od 14. avgusta, rečeno je Rojtersu iz norveške službe za zaštitu podataka.

Oglas

Norveški regulator 'Datatilsinet' upozorio je 17. jula da će ova američka kompanija biti kažnjena, ukoliko se ne pozabavi kršenjem privatnosti na koje je ukazao regulator.U saopštenju regulatora se, između ostalog, navodi da kompanija Meta ne može da prikuplja podatke o korisnicima kao što je njihova fizička lokacija, a potom ih koristi za ciljano oglašavanje. Kompanija Meta je imala rok do 4. avgusta da regulatoru pruži dokaze da se posvetila rešavanju ovog pitanja.

1691569375-8041765-1024x683.jpg
Mark Zuckerberg Foto:EPA-EFE/ETIENNE LAURENT | Mark Zuckerberg Foto:EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

"Od sledećeg ponedeljka počeće da se sprovodi svakodnevna novčana kazna u iznosu od milion kruna", izjavio je za Rojters Tobias Judin, prvi čovek međunarodnog odseka Datatilsinet. Prema njegovim rečima, kazna će se sprovoditi do 3. novembra.Iz kompanije Meta nisu odmah odgovorili na zahtev da prokomentarišu ovu kaznu koju su izrekle nadležne norveške institucije.BONUS VIDEO: Fejsbuk, Instagram i Vocap: Pali i živci i akcije

Oglas

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=fejsbukinstagramivocappaliiivciiakcije-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="2508286"]

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare