Fudbaleri Velsa savladali su Tursku u meču drugog kola C grupe Evropskog prvenstva u Bakuu golom Arona Remzija u 42. minutu utakmice.

Vels je od samog početka zaigrao agresivno, pa je u sedmom minutu Aron Ramzi promašio dobru šansu i to nakon što je „promešao“ čitavu odbranu Ruske, ali je golman Ugurdžan Čakir uspeo da spreči gol Velšana.

Deset minuta kasnije Velšani su tražili penal, pošto je Sojunčua lopta pogodila u ruku, ali je arbitar Soareš Dijaz samo odmahnuo rukom jer defanzivac Turske nije video gde se lopta nalazi pre nego što ga je pogodila u ruku.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

U 23. minutu ponovo je Ramzi bio u odličnoj poziciji, izašao je sam ispred Čakira, ali je loptu poslao visoko preko gola, nakon čega je u neverici zbog promašaja prekrio lice šakama.

Turska je pripretila posle pola sata igre, ali su izblokirana dva pokušaja. Vels je mogao do gola u 41. minutu, ali je Gareta Bejla uspeo da zaustavi Sojunču, no minut kasnije dvojica najboljih pojedinaca u ekipi Velsa su pokazali sav svoj kvalitet.

Odličan pas Bejla za Remzija izbacio je iz igre čitavu tursku odbranu, pa je fudbaler Juventusa bez problema zatresao mrežu za 1:0.

Početak drugog dela pripao je Velsu, pošto su imali dobru šansu u 48. minutu, u 59. je Hakan Čalhanoglu šutirao sa 20 metara, ali je golman Vord uspeo da spreči gol, dok su najbolju šansu promašili u 55. minutu. Centaršut iz kornera stigao je do Buraka Jilmaza, koji je sa peterca šutirao iz prve, ali je lopta završila preko prečke.

Pet minuta kasnije Bejl je iznudio penal, nakon čega je šut sa bele tačke poslao visoko preko gola, pa je kazna za Jilmazov promašaj izostala.

Usledio je mirniji period igre koji je protekao u sudaru Kifa Mura i Sojunčua, potom promašaju Danijela Džejmsa, dok je u 87. minutu propala poslednja prilika za Tursku, pošto je Merih Demiral šutirao glavom, ali je Vord uspeo da interveniše.

U samoj završnici meča došlo je do opšeg meteža kada su se sudarili Jilmaz i Rondon, Velšanin je ostao na travi, Dejvis je odgurnuo Jilmaza, pa je došlo do međusobnog guranja.

To je bio samo uvod u drugi gol Velsa, pošto je Bejl prosledio loptu ka Robertsu.

Evropsko prvenstvo u fudbalu, 2. kolo grupe C

Turska – Vels 0:2 (0:1)

(Ramzi 42, Roberts 90+5)

Stadion: Olimpijski stadion u Bakuu Gledalaca: Do 30.000 Sudija: Artur Soareš Dijas

Turska: Čakir, Čelik, Ajhan, Sojunču, Meraš (od 72. Muldur), Jokušlu (od 46. Demiral), Karaman (od 75. Dervisoglu), Čalhanoglu, Tufan (od 46. Jaziči), Under (od 83. Kahveči), Jilmaz

Vels: Vord, Roberts, Mefam, Rodon, Dejvis, Morel, Alen (od 73. Ampadu), Bejl, Ramzi (od 85. Vilson), Džejms (od 85. Vilijams), Mur