Šestog dana Evropskog prvenstva odigrana su tri meča. Rusija je sa 1:0 pobedila Finsku, Vels sa 2:0 Tursku, dok je derbi dana pripao Italiji, koja je protiv Švajcarske bila više nego ubedljiva, 3:0.

Rusija je savladala Finsku sa 1:0 golom Mirančuka u nadoknadi prvog poluvremena i tako barem malo popravila utisak nakon katastrofe u prvom kolu od Belgije (0:3).

Finska je umalo šokirala „baćuške“, ali je gol Pohjanpala poništen zbog ofsajda nakon pregledanog VAR snimka.

Vels je izvukao pozitivan rezultat protiv Švajcarske (1:1), mada je imao sreće. Vels je u drugom kolu savladao Tursku sa 2:0 (0:0) i tako stigao na korak od prolaska u nokaut fazu.

Italija je nastavila da blista i da pokazuje najbolju igru na turniru. U drugom golu je savladala Švajcarsku sa 3:0, a taj susret kao i sve ostale mogli ste da gledate ekskluzivno na TV Nova S.

Manuel Lokateli je postigao dva pogotka, dok je treći delo Ćira Imobilea.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Meč dana od 21 čas pripao je Italiji, koja je sa 3:0 savladala Švajcarce, i obezbedila mesto u narednoj rundi, pošto nakon dva kola imaju šest bodova, ispred Velsa (četiri), dok Švajcarci u poslednjem kolu moraju da savladaju Tursku kako bi zadržali teoretsku šansu da se kao jedna od četiri najbolje plasirane ekipe domognu naredne faze.

U danu za nama videli smo okršaje u „grupi“ smrti, pa je Portugal sa 3:0 pobedio Mađarsku, dok su Francuzi autogolom Matsa Humelsa bili bolji od Nemačke.

Sve ove mečeve možete uživo i ekskluzivno da pratite putem televizije Nova S, ali i na portalu Nova.rs.

Italija – Švajcarska 3:0 (1:0)

(Lokateli 26, 52, Imobile 89)

Stadion: Olimpiko; Sudija: Sergej Karacev; Gledalaca: Do 16.000

Italija: Donaruma, Di Lorenco, Bonući, Kjelini (od 26. Aćerbi), Spinacola, Barelja, Žoržinjo, Lokateli, Berardi (od 70. Toloj), Insinje (od 70. Kjeza), Imobile

Švajcarska: Zomer, Akanđi, Šer (od 58. Cuber), Elvedi, Džaka, Frojler (od 84. So), Rodrigez, Mbabu (od 58. Vidmer), Saćiri, Embolo, Seferović (od 46. Gavranović)

Kraj!

Pobeda Italije 3:0

90′ Počela sudijska nadoknada

Tri minuta nade Švajcarske da mogu do počasnog pogotka…

89′ Imobile pogodio za 3:0

Nije iskoristio dva zicera, jeste šut sa distance, pa Italijani pogotkom sjajnog napadača imaju tri gola viška.

84′ italija čuva vođstvo, serija promena

Frojlera je zamenio So u Švajcarskoj, kod Italijana na terenu su Pesina umesto heroja Lokatelija, dok je Barelu zamenio Kristante.

Italija na „koti 30“

Italijani su dobili poslednjih devet mečeva, i to bez primljenog gola. Kako je gol-razlika do meča protiv Švajcarske bila 28:0, dva pogotka u mreži rivala koje je postigao Lokateli znače i da su Italijani vezali neverovatnih 30 pogodaka, bez da se njihova mreža zatresla.

78′ Žuti karton za Emboloa

Barela je piruetom pokušao da se oslobodi Emboloa, fudbaler Borusije iz Menhengladbaha je startovao grubo, pa je „požuteo“ sa razlogom.

76′ Šaćiri završio utakmicu

Vargas je na terenu umesto njega

75′ Nova šansa za Imobilea

Ponovo je dobio odličnu loptu u prostor, ponovo je šutirao malo iskosa, i ponovo je lopta završila pored gola.

73′ Neverovatan pas Bonućija bez nagrade

Poslao je kapiten Italije loptu teledirigovano, gotovo 70 metara je letela pre nego što je Imobile primio savršeno, ali je drugi kontakt bio loš, pa je udarac završio pored gola.

70′ Dvostruka izmena u Italiji

Šansu je dobio Kjeza umesto Insinjea, dok je Berardija zamenio Toloj.

65′ Dve sjajne šanse u dva minuta

Odlična akcija Švajcarske dovela je Cubera samog ispred Donarume, doduše malo iskosa, šutrao je dobro, ali je golman Italije odlično odbranio. U nasvaku je pukla kontra, Berardi je došao do ivice kaznenog prostora, sjajno šutirao, ali je lopta prohujala zamalo preko gola.

61′ Dobar šut Šaćirija

Konačno su Švajcarci ugrozili gol rivala, šutirao je Šaćiri, ali je lopta prozujala preko gola Donarume.

58′ Dvostruka promena u Švajcarskoj

Mbabu i Šer su napustili igru, dok su na terenu Cuber i Vidmer.

52′ Švajcarci napadali, Italijani pogodili, 2:0

Švajcarska je sjajno krenula u drugo poluvreme, ali je u 52. minutu usledila surova kazna. Dobio je Lokateli loptu na ivici kaznenog prostora, šutirao, pogodio donji desni ugao.

49′ Gavranović „požuteo“ nakon samo četiri minuta

Zakasnio je napadač Švajcarske sa blokom Bonućija, tom prilikom ga udario kolenom po članku, pa je kapiten Italije ostao da leži na terenu, a Gavranović postao prvi fudbaler sa javnom opomenom.

46′ Švajcarska krenula ofanzivno u drugo poluvreme

Ušao je Gavramović, naterao saigrače da dignu nivo igre, pa su preko Šaćirija mogli do šanse, ali je njegov pokušaj izblokirao Aćerbi, dok je u nastavku Elvedi promašio nakon udarca glavom.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Promena u Švajcarskoj na početku, Gavranović je zamenio Šeferovića.

45′ Kraj prvog poluvremena

Strašan fudbal Italije, povremeni znaci života Švajcarske, dovoljno da se zapitamo kako je tek 1:0 nakon prvih 45 minuta?

37′ Nova velika šansa za Italiju

Prodor Spinacole, koji sjajno igra od početka meča, malo je zakasnio sa šutom, pokušao je „iz koraka“, ali je lopta otišla pored gola.

34′ Insinje mogao da poveća na 2:0

Dobro se postavio Somer kod šuta Imobilea, ali je odbitak stigao do Insinjea čiji šut je zaustavio Akanđi i loptu izbacio glavom nazad u polje.

28′ Prva šansa za Švajcarsku

Moglo je da bude opasno, ali je Rodrigez veoma loše završio akciju Švajcarske koja je obećavala.

26′ Italija lako do 1:0

Sjajan pas Lokatelija u prostor za Berardija, savršen centaršut i lagana realizacija upravo Lokatelija, koji je sa pet metara sproveo loptu u prazan gol.

26′ Kraj za Kjelinija

Kapiten Italije napustio je igru nakon 25 minuta zbog povrede, u igri je Aćerbi.

18′ Poništen gol Italijanima

Kjelini je nakon kornera zatresao mrežu, ali ga je lopta pogodila u ruku, pa je pogodak poništen.

14′ Veliki pritisak Italijana

Švajcarska ne uspeva da dođe do daha, Italijani presingom ne dopuštaju rivalu da iznese loptu sa svoje polovine, a nakon jednog takvog napada Šaćiji je prvo izgubio loptu, a nakon toga i faulirao Žoržinja.

10′ Prva velika šansa za Italiju

Centaršut Spinacole, skočio je Imobile, odlično šutirao, ali je lopta otišla malo preko prečke.

6′ Sjajna ideja Insinjea, Lokateli zamalo zakasnio

Prelep pas kroz vazduh Lorenca Insinjea, ali je njegov saigrač iz nacionalnog tima bio nešto sporiji, pa su igrači Švajcarske uspeli da se odbrane.

1′ Dobro došli na prenos meča 2. kola A grupe Evropskog prvenstva između Italije i Švajcarske na portalu Nova.rs!

20:55 Istorija međusobnih duela

Dosad su ove dve ekipe odigrale 57 mečeva, 28 je dobila Italija, 22 su završene nerešeno, dok je sedam puta slavila Švajcarska. Italija je neporažena na poslednjih osam mečeva (1. maja 1993. godine). Iako su tri puta odmeravali snage u kvalifikacijama za prvenstva Evrope, ovo je prvi put da će Italija i Švajcarska odigrati meč na završnom turniru Evropskog prvenstva.

20:45 Derbi grupe A

Italijani su u prvom kolu dobili Tursku sa 3:0, dok Švajcarci nisu opravdali ulogu favorita protiv Velsa, pošto je duel okončan 1:1.

20:34 Sledi meč dana

Nakon dva uzbudljiva duela i pobede Velsa nad Turskom (2:0), odnosno Rusije nad Finskom (1:0), snage će odmeriti Italija i Švajcarska.

Turska – Vels 0:2 (Ramzi 42, Roberts 90+5 )

Stadion: Olimpijski stadion u Bakuu Gledalaca: Do 30.000 Sudija: Artur Soareš Dijas

Turska: Čakir, Čelik, Ajhan, Sojunču, Meraš (od 72. Muldur), Jokušlu (od 46. Demiral), Karaman (od 75. Dervisoglu), Čalhanoglu, Tufan (od 46. Jaziči), Under (od 83. Kahveči), Jilmaz.

Vels: Vord, Roberts, Mefam, Rodon, Dejvis, Morel, Alen (od 73. Ampadu), Bejl, Ramzi (od 85. Vilson), Džejms (od 85. Vilijams), Mur.

90+5′ Pogodak Velsa

Probio je još jednom Bejl uz gol aut liniju i namestio pogodak Robertsu.

90′ Velika frka na kraju

Na kraju je došlo do velike frke na terenu, gotovo svi igrači su gurali na terenu, a na kraju je glavni arbitar Soareš Dijas podelio tri žuta kartona. Došlo je do sudara Jilmaza i Rodona, nakon kog je Velšanin završio na travi. Dejvis je odgurno turskog napadača i onda su svi igrači krenuli da se guraju.

87′ Sjajna prilika za Tursku

Merih Demiral je pokušao glavom nakon kornera, ali je Vord uspeo da odbrani njegov pokušaj krajnjim naporom.

78′ Novi promašaj Velšana

Danijel Džejms je imao sjajnu priliku nakon nekoliko driblinga. Ipak, njegov promašaj je uspeo da odbrani Čakir jer nije imao dovoljnu snagu. Velšani ne uspevaju da dođu do drugog gola.

72′ Kakav sudar Kifa Mura i Sojunčua

Šta se dešava sa Murom na ovom prvenstvu? U prvom kolu je igrao zavijene glave nakon krvarenja i sudara, a ovog puta je nakon duela u skoku dobio udarac u nos.

Potekla mu je krv, pa je morala da reaguje lekarska ekipa. Na sreću mogao je da nastavi igru.

60′ Bejl promašio penal za 2:0

Garet Bejl je najpre uspeo da iznudi penal, a onda izveo možda i najgori jedanaesterac u karijeri. Šutirao je sa bele tačke, a loptu poslao nekoliko metara iznad prečke. Zanimljivo da je Bejl bio jedva unutar kaznenog prostora kada je Čelik napravio faul, glavni sudija Soareš Dijas se konsultovao sa VAR sobom i doneo odluku da jeste bio penal.

55′ Au! Najbolja prilika Turske na EP – promašena

Kakvu je priliku propustio kapiten Turske Burak Jilmaz u 55. minutu! Nakon kornera lopta je stigla do njega na pet metara od gola, a iskusni napadač je poslao visoko preko prečke.

Šutirao je iz prve, iako je imao vremena da primiri loptu, a navijači nisu mogli da veruju šta je upravo promašio.

50′ Pokušaj Čalhanoglua

Konačno je Turska zapretila. Vezista Milana je šutirao sa 20 metara, ali je Vord uspeo da ukroti taj pokušaj-

48′ Velšani odlično otvaraju drugo poluvreme

Ostrvljani su želeli odmah da dupliraju prednost, ali Turci su uspeli poslednjim naporima da se odbrane.

Prvo poluvreme: Turska – Vels 0:1 (Ramzi)

42′ Gol, gol, gol!

Garet Bejl je pronašao Arona Ramzija dugom loptom! Kako je samo „pukla“ turska odbrana, niko nije ispratio vezistu koji je protrčao kroz sredinu, primio loptu grudima i postigao pogodak.

41′ Bejl uhvaćen u poslednjem momentu

Prva zvezda Velsa je povela kontranapad tri na dva, ali je Sojunču uspeo da otkloni opasnost.

30′ Dve odlične šanse za Tursku

U istom minutu je Turska imala dve dobre šanse, ali oba puta se isprečila odbrana Velsa. Oba puta su izblokirani pokušaji turske selekcije, pa je rezultat bio nepromenjen.

Veliku pažnju na internetu privukla je i fotografija Velšana pre meča.

Još jednom su igrači odlučili da se fotografišu u potpunoj asimetriji i to izgleda potpuno drugačije od ostalih selekcija.

23′ Ramzi se izblamirao

Aron Ramzi se našao u još jednom velikoj šansi. Vezista Juventusa se našao u sjajnoj šansi, nakon što Turci nisu uspeli da naprave ofsajd zamku. Našao se oči u oči sa golmanom Čakirom, a loptu je prebacio visoko preko gola. Ni sam nije mogao da veruje šta je uradio, pa je samo pokrio lice šakama, lice koje je bilo u neverici.

Jedan velški navijač uhvaćen je usred obroka. Kamera je snimila navijanje najvatrenijih pristalica, ali i jednog simpatizera koji je odlučio da jede.

17′ Šta se ovo dešava?!

Velšani su nakon duge akcije u 17. minutu tražili penal, a sa tribina su se čuli zvižduci. Jedan defanzivac Turske je igrao rukom (pogodila ga je lopta u lakat), ali sudija Soareš Dijaz je samo odmahnuo rukom jer Sojunču nije bio svestan gde je lopta kada je igrao rukom.

9′ Uzvraćaju Turci, Vels čeka kontre

Malo je falilo da Burak Jilmaz postigne pogodak, a nakon kornera je Vels izveo brzu kontru. Ipak, Ostrvljani nisu stvorili dobru priliku.

7′ Kakva šansa za Ramzija!

Prva velika šansa na meču. Promešao je Ramzi, najbolji asistent prethodnog EP, čitavu odbranu Turske, a onda pokušao iz peterca da savlada Čakira.

Ipak, golman Turske je napravio špagu i tako sprečio čist pogodak.

Fudbalska reprezentacija Turske, Velsa

2′ Krenuo je meč u Bakuu

Na početku susreta se uglavnom igrali na sredini terena, a nijedna ni druga selekcija nije napadala svom snagom.

Turska će nakon poraza od Italije u prvom kolu (0:3) pokušati da popravi utisak protiv Velšana, dok su Ostrvljani remizirali sa Švajcarskom (1:1).

Do sada je na Evropskom prvenstvu u 13 mečeva postignuto 29 golova, pa se očekuje revija golova i na ovom susretu.

Na tribinama „Olimpijskog stadiona“ u Bakuu se nalazi veliki broj turskih navijača, ima i zastava Velsa, ali i zastava domaćina Azerbejdžana.

Velšani su do sada igrali sedam mečeva na EP, a samo jednom protiv Portugala 2016. godine (0:2) nisu postigli pogodak.

Finska – Rusija 0:1 (0:1)

(Mirančuk 45+2)

Stadion: Sankt Peterburg arena; Gledalaca: Do 30.000; Sudija: Deni Makeli

Finska: Hradecki – Arajuri, O’Šonesi, Toivio – Uronen, Kamara, Lod, Šuler, Raitala – Pohjanpalo, Puki. Selektor: Marku Kanerva.

Rusija: Safonov – Kuzjaev, Divejev, Džikja, Fernandes (od 25. Karavaev) – Zobnin, Barinov, Ozdoev – Golovin, Dzjuba, Mirančuk. Selektor: Stanislav Čerčesov

Drugo poluvreme:

90+6 KRAJ! Rusija je sačuvala prednost i pobedila sa 1:0.

Za toliko je „zbornaja“ i bila bolja od Finaca, bilo je još nekoliko prilika u završnici, pa Finci jesu pružili dobar otpor u kvalitetnoj utakmici, ali im je malo falilo i sreće da bi postigli gol.

87′ Zobnin u šansi

Pucao je preko gola igrač Rusije, mada je mogao i bolje da nacilja sa 13, 14 metara iz kaznenog prostora.

80′ Dzjuba kao tenk

Odbio se od njega igrač Finske u jednom od duela, Žemaletdinov nije istrčao kontru do kraja, a Finci ne uspevaju da upute šut ka golu Rusije.

72′ Neverovatna odbrana Hradeckog!

Pukla je kontra Rusije posle greške O’Šonesija i Arajurija, Dzjuba je imao loptu na desnom krilu, spustio ju je u sredinu za Kuzjaeva, ovaj se namestio i precizno naciljao, ali je Hradecki pokazao zašto je jedan od najboljih golmana na šampionatu do sada.

66′ Žemaletdinov je mogao da se proslavi!

Nedugo pošto je ušao u igru Žemaletdinov je dobio pas u prostor, šutirao je u dalji ugao sa leve strane i lopta je otišla malo pored stative.

62′ Golovin preko gola

Namestio se igrač Rusije na šut, promašio je. Rusi su se oslobodili pritiska Finske, ali ne prave ozbiljnije šanse. Izblokiran je i Mirančuk.

56′ Puki uzvraća

Iskosa se namestio napadač Finske i šutirao, odbranio je Safonov u 54. minutu. Lod je dva minuta kasnije prošao po desnoj strani, šutirao je, ali je izblokiran.

52′ Golovin tik pored stative!

Namestio se na šut sa distance igrač Rusije i pucao. Malo mu je falilo da pogodi mrežu protivnika, jer je lopta otišla odmah pored desne stative gola Finske.

49′ Kakva šansa za Finsku!

Puki je dobio loptu u prostor, pored njega je bio Divejev koji je uklizao tek toliko da poremeti ofanzivca Finske. Puki se našao ispred golmana Safonova, ali je bio na petnaestak metara, a pošto je pored njega bio Divejev, nije imao dovoljno koncentracije da završi akciju golom.

Prvo poluvreme:

45+6 POLUVREME! Rusija uspeva da sačuva prednost

Finska je u završnici preko Pukija imala jednu kontru koju nije pretvorila u opasnost po gol Safonova.

45+1′ GOOOOL! Vodi Rusija 1:0

Dupli pas su odigrali Artjom Dzjuba i Aleksej Mirančuk, a Mirančuk je iz prvog šuta u okvir gola unutrašnjim delom stopala pogodio malu mrežu gola Finske.

37′ Šta se dešava u ovoj grupi s povredama igrača? Jeziv sudar, dvojica na zemlji

Išao je napad Rusije po levoj strani odakle je Kuzjaev opet centrirao, ovog puta po zemlji. Na drugoj stativi je bio Karavaev, a uz njega Uronen. Finac je startovao da bi sačuvao svoju mrežu, ruski igrač se zakucao u stativu, a onda nekontrolisano udario Uronena kopačkom u glavu.

Inače, Karavaev je ušao na teren kao zamena za Marija Fernandesa u 25. minutu.

35′ Kuzjaev centrira, Ozdoev šutira

Glavom je probao igrač Rusije sa desetak metara, nije bio precizan, a lopta je otišla pored gola.

31′ Divejev pokušao glavom

Golovin je poslao loptu iz kornera, Divejev je bio najviši u skoku, ali je više lopta pogodila njega u glavu, nego što je on udario nju zbog lošeg tajminga.

28′ Pohajnpalo konstantno napada

Još jednom se našao pred golom Rusije, ali nije uspeo da šutira. Finci imaju samo 54 precizna dodavanja, Rusi 164, ali uprkos tome, ima razloga za zabrinutost Stanislav Čerčesov.

23′ Pad Fernandesa, Dzjuba u šansi

Dzjuba se našao u petercu ali je spoljnim delom stopala uspeo samo da zakači loptu posle dodavanja glavom od Fernandesa. Fernandes je pao veoma nezgodno i iznet je sa terena.

19′ Velika greška odbrane Finske, a onda i Rusije

Prvo je Dzjuba mogao da promeni rezultat, a zatim i Puki ka kom idu za sada veoma dobri pasovi iz pozadine.

13′ Stativa!

Dzjuba je pogodio okvir gola Finske, ali je sudija video da je bio u ofsajdu napadač Rusije.

9′ Opasna šansa za Ruse

Magomed Ozdoev se našao u šansi na desnoj strani iskosa, ali nije mogao da pogodi gol. Štaviše, pucao je nebu pod oblake, iako je bio u veoma dobroj poziciji.

3′ Poništen gol Finaca!

Od samog starta su krenuli u presing igrači Finske i to se isplatilo posle centaršuta za Joela Pohjanpala, jer je igrač Finske glavom zatresao mrežu Rusa. „Zbornaja“ je imala sreće jer je on poništen posle pregledanja VAR snimka, zbog ofsajda.