Fudbaleri Poljske nisu se proslavili protiv Slovačke, izgubili su sa 2:1 i nastavili da razočaravaju svoje navijače.

Amaterski je reagovala odbrana Poljske pri jednom prodoru Maka, naivno su ga pustili da se po levom krilu prošeta do gola, koji je delovao čak i komično jer se lopta odbila od stative u glavu golmana, pa je i Ščešnji bio tragičar ovog pogotka.

Onda je Poljska imala bljesak koji je trajao jedan minut.

Lepo je kreiran napad sa centra, na početku drugog poluvremena, akciju je Lineti završio golom za 1:1, ali je sve upropastio Kričovjak drugim žutim kartonom u 62. minutu.

Sa igračem više, Slovačka je preko Škrinijara u 69. minutu rešila pitanje pobednika.

Tako je praznih šaka ostao Levandovski, a Poljska je još jednom potvrdila da nema kapacitet da napravi iskorak na velikim turnirima.

Već dugo su Poljaci redovni učesnici Svetskih i Evropskih prvenstava, u kvalifikacijama su iza sebe ostavili Austriju, Severnu Makedoniju, Severnu Makedoniju, Izrael i Letoniju, ali su ekspresno zatajili na EURO 2020.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)