Oglas

Vladimir Kara-Murza
Vladimir Kara Murza Foto: Not supplied / WillWest News / Profimedia
Vladimir Kara Murza Foto: Not supplied / WillWest News / Profimedia

Vladimir Kara-Murza dobio Pulicerovu nagradu za kolumne iz zatvora

07. maj. 2024. 12:08

Zatvoreni ruski disident i novinar Vladimir Kara-Murza dobio je Pulicerovu nagradu 2024. za komentare za svoje članke objavljene u "Washington Postu".

Oglas

Kara-Murza je "pobedio za strastvene kolumne pisane uz veliki lični rizik iz njegove zatvorske ćelije, upozoravajući na posledice neslaganja u Rusiji prema Vladimiru Putinu i insistirajući na demokratskoj budućnosti njegove zemlje", navodi se u saopštenju Pulicerovog komiteta od 6. maja.

Kara-Murza trenutno služi 25-godišnju kaznu, najdužu zatvorsku kaznu izrečenu protivniku Kremlja u postsovjetskoj Rusiji, zbog diskreditacije ruske vojske i izdaje nakon primedbi koje je dao u govorima izvan Rusije u kojima je kritikovao politiku Moskve, prenosi Radio Slobodna Evropa.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare