Oglas

Seismograph,With,Paper,In,Action,And,Earthquake,-,3d,Rendering
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Snažan zemljotres pogodio Krit: "Bila sam na plaži, sve je počelo da se trese"

autor:
13. avg. 2023. 11:10

Zemljotres jačine 5 stepeni Rihterove skale dogodio se jutros u 10.40 sati po lokalnom vremenu, oko 18 kilometara istočno-jugoistočno od Paleohorija u Haniji na Kritu, navedeno je u saopštenju ELMEPA, Instituta za fiziku Zemlje sa sedištem u Haniji.

Oglas

Zemljotres je detektovan na dubini od 10 kilometara, navodi se u saopštenju ELMEPA, prenosi grčka televizija ERT. Zemljotres se osetio u Paleohoriju, Sugi i Sfakiji, ali za sada nije prijavljena materijalna šteta.Ranije jutros na istom području registrovan je slabiji potres jačine 3,4 stepena Rihterove skale.







Prema podacima ELMEPA, potres je zabeležen 41 kilometar južno od Paleohorija, sa epicentrom na dubini od oko 25,8 kilometara.Na sajtu EMSC-a navedeni su komentari nekih od ljudi koji su osetili zemljotes.

Oglas

Hand,With,Pencil,Points,Web,Earthquake,Graph,On,Monitor
Zemljotres ilustracija Foto:Shutterstock | Zemljotres ilustracija Foto:Shutterstock

"Bila sam na plaži, sve je počelo da se trese", "Jako. Trajalo je preko 30 sekundi", "Sedeli smo na bazenu kad je tlo pod nama bukvalno počelo da se trese", samo su neki od komentara.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare