Oglas

h_56078700-scaled.jpg
Foto: EPA-EFE/ANTONIO BAT
Foto: EPA-EFE/ANTONIO BAT

Prekršio sve mere: Zaražen koronavirusom, a sedeo u kafiću

autor:
02. nov. 2020. 13:58
>
02. nov. 2020. 14:07

Muškarac star 47 godina, zaražen koronavirusom zatečen je u ugostiteljskom objektu u Varaždinu, gde je bio sa tri osobe, a pre toga sa nekoliko zaposlenih u jednoj zdravstvenoj ustanovi, saopštila je danas varaždinska policija.

Oglas

To se dogodilo u subotu ujutru, kada je policija primila dojavu da zaraženi muškarac krši meru samoizolacije i lečenja u kući, a nakon toga je sanitetskim vozilom prevezen na mesto boravišta, prenosi Index.Kako se navodi, utvrđeno je da je muškarac, bez korišćenja zaštitne maske boravio u ugostiteljskom objektu sa tri osobe, a pre toga s više zaposlenih jedne zdravstvene ustanove. O svemu je obaveštena Epidemiološka služba Zavoda za javno zdravlje Varaždinske županije kako bi preduzela odgovarajuće mere.Protiv muškarca će biti preduzeta krivična istraga zbog sumnje da je počinio krivično delo širenja i prenošenja zaraznih bolesti.Podsetimo, početkom septembra je takođe jedan zaraženi muškarac sedeo na terasi ugostiteljskog objekta u Virovitici, iako mu je izrečena mera lečenja kod kuće čime je počinio krivično delo širenje i prenošenje zarazne bolesti.Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare