Oglas

epa07644276 A hooded crow sits on top of a pole of a frayed flag of the European Union at the seat of the German Parliament Bundestag in Berlin, Germany, 12 June 2019.  EPA-EFE/CLEMENS BILAN
Foto:EPA-EFE/CLEMENS BILAN
Foto:EPA-EFE/CLEMENS BILAN

EK: Srbija da obezbedi uslove za posmatrače na izborima

autor:
16. maj. 2020. 11:59
>
16. maj. 2020. 12:15

Evropska komisija pozvala je vlasti u Srbiji omogući uslove za slanje međunarodnih posmatrača za nadgledanje celokupnog izbornog procesa.

Oglas

"Moraju biti stvoreni uslovi za međunarodnu posmatračku misiju na čelu sa ODIHR-om da nadgleda izborne uslove, kampanju i sprovođenje," naveli su u Evropskoj komisiji za N1.Iz Brisela pozivaju Beograd da "nadogradi i u potpunosti primeni" obaveze preuzete u okviru unutarstranačkog dijaloga koji je vodio Evropski parlament."Sada je važnije nego ikad da svi građani i politički akteri imaju potpuno poverenje u integritet izbornog sistema," kažu u Evropskoj Komisiji za N1 i dodaju da je ključno je da oni budu održani u skladu sa preporukama ODIHR-a."Posebno u trenutnim okolnostima u vezi sa pandemijom koronavirusa, u kojoj pojedine aktivnosti još uvek mogu biti ograničene, važna je uloga slobodnih medija u kojoj za sve političke aktere moraju važiti jednaki uslovi, kao i proaktivna uloga medijskih regulatora.Evropska Komisija pažljivo prati dešavanja u Srbiji i "poziva sve strane da pokažu suzdržanost i poštovanje osnovnih prava i vladavine zakona", naveli su u Briselu za N1.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare