Oglas

Nemačka granični prelaz 13233954.jpg
CLEMENS BILAN / EPA

Muškarac iz Trstenika poginuo u Minhenu: Bio u "poršeu" koji se u punoj brzini zabio u banderu

autor:
10. feb. 2026. 12:14

Niki Kostić (33) iz Trstenika, vozač kamiona, poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila 7. februara u Minhenu. Kostić je inače otac četvoro dece.

Oglas

Automobilom marke "porše 911 gt3" upravljao je muškarac iz Švajcarske, dok je na mestu suvozača bio Kostić.

U jednom trenutku, kako su preneli mediji, vozač je izgubio kontrolu nad vozilom i udario u stub ulične rasvete koji se, prema rečima portparola policije, "nalazio na razdvojnoj ogradi koja razdvaja dve saobraćajne trake".

Svedoci su svedočili teškoj saobraćajnoj nesreći odmah su pozvali policiju i službu Hitne pomoći. Vozač "poršea" je zadobio teške povrede unutrašnjih organa i on je hitno prevezen u bolnicu.

Međutim, Kostić je zadobio višestruke povrede i uprkos borbi lekara, on je pogledao povredama u toku noći.

Sumnja se da je uzrok nesreće to što je vozač "poršea" "značajno prekoračio brzinu". Prvi podaci govore da nisu bili pod dejstvom alkohola niti narkotika.

Saobraćaj je bio obustavljen tri sata dok je trajao uviđaj.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare