Oglas

Zastrašujuć snimak kod Bačke Palanke: Vetar odneo krov u sekundi, srušene i bandere pod naponom VIDEO

autor:
05. nov. 2023. 15:08

Snažno nevreme zahvatilo je danas Vojvodinu, a od jačine vetra u selu Pivnice kod Bačke Palanke jednom domaćinstvu je srušen krov. Snimak kako vetar odnosi krov pojavio se na društvenim mrežama, a iz mesne zajednice ovog sela apelovali su na građane da ne izlaze na ulicu i ne puštaju decu napolje jer vetar porušio bandere pod naponom.

Oglas

Olujni vetar napravio je danas haos u Srbiji. Drveće je padalo po putevima, pala je jaka kiša, a vetar je nosio sve pred sobom.















View this post on Instagram























A post shared by 192.RS (@192_rs)







O tome kakva je oluja zahvatila sever Srbije potvrđuje i snimak nevremena iz sela Pivnica kod Bačke Palanke. Na snimku koji se deli društvenim mrežama vidi se kako je olujni vetar oduvao krov jedne kuće.

Oglas















View this post on Instagram























A post shared by 192.RS (@192_rs)







Pričinjenja je velika materijalna šteta, a na putu su ostaci drveća, lišća, kao i čitavih stabala koja su oborena. Vetar je oborio i nekoliko bandera pod naponom.Zbog toga su iz lokalne mesne zajednice apelovali na građane da ne izlaze iz kuća i ne puštaju decu napolje.















View this post on Instagram























A post shared by 192.RS (@192_rs)







"Mesna zajednica Pivnice apeluje na građane da ne izlaze na ulicu i da ne puštaju decu napolje. Vetar je porušio bandere pod naponom", navodi se na Instagram stranici 192.Podsetimo, prvi grad na udaru jakog vetra bio je Čačak, u prepodnevnim časovima. Zbog toga je došlo i do ljuljanja građevinskih kranova u centru grada, a nekoliko stabala počupano je iz korena. Blokiran je i auto-put Subotica-Novi Sad kod Zmajeva, jer je na njega palo drvo, a i u Beogradu pada kiša i duva jak vetar.„Putevi Srbije“ saopštili su da se na auto-putu Subotica – Novi Sad, kod Zmajeva, smer ka Novom Sadu – saobraćaj odvija preticajnom saobraćajnom trakom.I u Beogradu je oko 13 sati počeo jak pljusak.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare