Oglas

n1-zgrada-n1-logo-n1-redakcija-255117
Foto: N1
Foto: N1

"Uskoro ćete biti spaljeni", "sve vas treba pobiti", "visićete na Terazijama": Gnusne pretnje upućene redakciji N1

autor:
01. jul. 2025. 17:45

Redakciji N1 poslednjih dana stigao je veliki broj gnusnih i brutalnih pretnji.

Oglas

Redakcija N1 ponovo se prethodnih dana našla na udaru vlasti. Napad je došao direktno sa Andrićevog venca od predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je juče iz Sevilje "terorizmom" nazvao ono što rade redakcije N1.

To nije samo neosnovana i opasna kleveta, već signal da se iza tih zapaljivih izjava možda krije mnogo mračnija namera – pokušaj da se N1 zauvek utiša.

I drugo obraćanje srpskim medijima iz Španije predsednik je iskoristio za obračun sa N1.

U međuvremnu u komentarima na N1 portalu, poslate su veoma ozbiljne pretenje i uvrede. Ovo su samo neke od njih:

- Sve vas treba pobiti, mamu vam j... fašističku.

- Visićete kad tad na Terazijama.

- N1, za ovo indirektno pozivanje na građanski rat platićete. Verujte mi kad tad. Tada ćemo se smejati vama kao što se vi smejete naivnom narodu Srbije.

- Sve u stroj i streljanje prokleti bili srbomrsci.

- Ustaški N1, treba vas zabraniti trujete narod. Milicijo, lomi tu gamad imate pravu podršku naroda. Živeo Vučić.

- Vi ćete uskoro biti spaljeni.

Sa ovakvim komentarima i pretnjama se redakcija N1 susreće svakodnevno.

Podsećamo i da se sredinom marta okupila grupa ljudi, najvećim delom iz Vulinovog Pokreta socijalista, ispred prostorija N1, ne dozvoljavajući zaposlenima da uđu na posao.

Građani se okreću N1 i Novoj zato što znaju da je to jedini način da saznaju šta se zaista dešava na terenu. Sve ostalo je zamena teza i pokušaj da se zamagli stvarnost.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare