Foto: N1/Milan Nikić

Meštani ulica Stevana Visokog i Dragog Barjaktarevića u kragujevačkom naselju Vašarište pet meseci imaju problema zbog kolovoza koji je raskopan, asfalt uklonjen zbog radova na vodovodnoj mreži, a asfalt nije vraćen u prethodno stanje. Ulice su neravne sa rupama, posute tucanikom, a prašina ulazi u dvorišta i kuće stanara.

Sve je počelo 8. aprila kada su stanari dobili pisanu informaciju da uklone automobile sa ulica jer će biti radova na vodovodnoj mreži. Javno-komunalno preduzeće „Vodovod i kanalizacija“ Kragujevac ih je obavestilo da će „od 8. aprila do 8. maja 2025. godine biti izvođeni radovi na iskopu nove vodovodne linije i kućnih priključaka, pa se mole stanari da pomere svoje automobile zbog radova“.

Foto: N1/Milan Nikić

Radovi su završeni, a ulice Stevana Visokog i Dragog Barjaktarevića, koje se nalaze naspram glavnog ulaza u Univerzitetski klinički centar Kragujevac, nisu ponovo asfalitirane. Investitor je bila Gradska uprava za razvoj i investicije koja je posredstvom opštinskog portala tokom aprila i maja 2025. informisala građane da se „radi na izgradnji vodovodne linije i vodovodnih priključaka u ulicama Stevana Visokog i Dragog Barjaktarevića.

Predrag i Ljiljana Milisavljević Foto: N1/Milan Nikić

„Ulice nisu ni za hodanje ni za vožnju auta. Rupa do rupe. Prašina svuda . Ovako rasulo nije bilo ni posle bombardovanja. Zvali smo Vodovod 50 puta da nam kažu kada će da asfaltiraju ulicu koji smo mi svojim novcem ranije asfaltirali. Sramota je da Vodovod raskopa ulice, završi posao i baš ih briga za raskopane ulice. Povremeno popunjavaju rupe tucanikom i to je to. Dokle ? Neizdrživo je od prašine koju diže vetar. Prašina na prozorima, sobama, vešu koji se suši „, rekla je za portal N1 Ljiljana Milisavljević (75) koja ima kuću u Ulici Stevana Visokog.

Ljiljanin suprug Predrag (84) je potpuno slep – invalid 100 odsto.

PROČITAJTE JOŠ:

„Opština ne obraća pažnju na nas, da su nam kuće prekrivene kamenom prašinom. Vozila nam se raspadaju na izlokanim ulicama. U širem centru Kragujevca. Niko nam se obraća da kaže kada će biti asfaltirano raskopano. Vodovod raskopao ulicu, a sada prebacuje odgovornost na nekog drugog. Ko je taj drugi što ne radi svoj posao ? Slep sam i od aprila ne izalzim na ulicu jer je opasno. Praktično sam u getu. Kada budu izbori doći će i cvileće da izađem na glasanje. E, pa da ne izađem“, jada se reporteru portal N1 Predrag Milisavljević iz Ulice Stevana Visokog u Vašarištu.

Generalni direktor kragujevačkog preduzeća „Vodovod i Kanalizacija “ Nebojša Jakovljević je elektronski blagovremeno odgovorio na pitanja portala N1 o problemima stanara dve ulice u Mesnoj zajednici Vašarište. On tvrdi da su radnici Vodovoda uradili sve prema projektu a da je neko drugi nadležan da asfaltira ulice.

Foto: N1/Milan Nikić

„Sanacija terena nakon obavljene revitalizacije hidrotehničkih instalacija i njegovo vraćanje u prvobitno stanje nije predmet ugovora potpisanog sa naše strane već je nadležnost drugog pravnog subjekta registrovanog za tu vrst delatnosti koga će takođe angažovati Grad Kragujevac „, stoji u odgovoru direktora Vodovoda.

Grad Kragujevac i gradska uprava za razvoj i investicije od 8. maja nisu , na terenu, angažovali lokalno komunalno preduzeće da asfaltira raskopane ulice Stevana Visokog i Dragog Barjaktarevića.

Foto: N1/Milan Nikić

„Nadležni gradski oci Kragujevca indiferentni na naše vapaje. Pričaju se bajke o prosperitetu i boljim uslovima za život, a ulice u jezgru Кragujevca izgledaju kao da je u toku ratno stanje uz konstantnu upotrebu artiljerije. Nakon polovično obavljenih radova ulice Stevana Visokog i Dragog Barjaktarevića pretvorene su u pravi raj za ljubitelje arheologije, terenske vožnje i avanture. Umesto dugo očekivanog, a još uvek nedočekanog asfalta, imamo priliku da svakodnevno uživamo u podlozi u vidu kamenja, prašine, rupa različitog kalibra, a kada padne kiša tu je i blato da upotpuni ugođaj. Naša vozila su, zahvaljujući ovim uslovima, dobila potpuno novi smisao jer je svaka vožnja pravi izazov koji testira izdržljivost amortizera, guma i naravno naših živaca“, kazao je za portal N1 Srboljub Š. (53) iz Ulice Dragog Barjaktarevića.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare