Prvi dan Vimbldona doneo je muke Alkarazu, ohrabrenje Mariju i sigurnost Sineru. Pogledajte sve rezultate muškog žreba.

Britanski teniser Endi Mari pobedio je Australijanca Džejmsa Dakvorta u četiri seta prvog kola Vimbldona, dok je Italijan Janik Siner eliminisao švajcarskog asa Stena Vavrinku.

U ponedeljak se namučio i Karlos Alkaraz, koji je bio na ivici poraza protiv Jan-Lenarda Štrufa. Španac je na kraju pobedio posle četiri sata i 14 minuta igre sa 4:6, 7:5, 4:6, 7:6 (3) i 6:4.

Mari je slavio sa 3:1, i to preokretom 4:6, 6:3, 6:2 i 6:4, dok je Siner opravdao ulogu favorita protiv starijeg i iskusnijeg rivala – 7:5, 4:6, 6:3, 6:2.

Mnogo dugih razmena obeležilo je prvi set Alkaraza i Štrufa, ali samo jedan brejk, u trećem gemu.

Osvojio ga je Štruf koji je spasao više brejk lopti do kraja seta, propustio je nekoliko i uspeo da ga osvoji.

U drugom je kaznio jedan od retkih propusta rivala, ali u poslednjem poenu na set lopti.

Treći set je Štruf rešio u sedmom gemu, u četvrtom se nekako spasao u osmom gemu od četiri brejk lopte Alkaraza, ali nije dobio u taj-brejku, da bi u petom setu spremniji Alkaraz ipak prevladao.

Britanac je bolje servirao od Dakvorta, manje je grešio i to je uz nešto bolji ritern napravilo razliku.

Dakvort je probao da bude agresivniji, to ga je koštalo 37 grešaka, dok je Mari bio nešto rezervisaniji, ali ih je napravio samo 14.

Ipak, nije sve krenulo na njegovu vodenicu od starta meča, pošto je Džejms napravio brejk već u trećem gemu za 2:1.

Ispustio je svoj servis odmah potom, ali je Mariju oduzeo još jedan za 5:4 i dobio je set.

Svi ostali su pripali Britancu, kom je bio dovoljan jedan brejk u drugom, dva u trećem i još jedan u četvrtom setu za veliku pobedu.

Kada je reč o Sinerovom meču, on je samo u drugom setu poklekao, ali je iscrpeo vremešnog 37-godišnjeg Vavrinku posle 52 minuta borbe.

Vimbldon možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji, bez ugovorne obaveze (PROMO)

Tako je posle tesno dobijenog prvog seta, Siner drugi izgubio, samo što je Vavrinka pretrpeo više jer se potrošio.

Siner je u trećem poveo brejkom sa 3:1 i sačuvao prednost do kraja, a u četvrtom je brejkovima za 1:0 i 5:2 samo dovršio posao.

Mari će u narednoj rundi da igra protiv Džona Iznera, dok će se Siner ukrstiti sa boljim iz okršaja Danijela Altmajera i Mikela Imera.