Danil Medvedev je prvi put u karijeri osvojio pehar na ATP Tur finalu u Londonu. Ruski teniser je posle velike borbe i 162 minuta igre pobedio Austrijanca Dominika Tima sa 4:6, 7:6 (2), 6:4.

Postao je četvrti teniser koji je na ovom turniru dobio prvog, drugog i trećeg igrača sveta, a ovo mu je svakako najveća titula u karijeri.

U London je stigao sa peharom sa Mastersa u Parizu, u Londonu je odigrao zaista najbolje i apsolutno je zaslužio da dođe do velikog slavlja.

U početnom setu, prvi je priliku za brejk imao Medvedev i to u drugom gemu, ali te dve prilike je propustio.

U petom gemu, Tim je uspeo da slomi protivnika, načini prvi brejk u meču i to mu je bilo dovoljno da u desetom gemu odservira za osvajanje početnog seta.

Drugi set je počeo izjednačeno, u prva četiri gema nije bilo prilika za brejk, ali zato jeste u tri naredna gema, međutim, serveri su odoleli.

Medvedev je u finišu seta sigurno servirao, izgubio je svega tri poena i taj-brejk je bio logičan epilog.

Delovalo je da će to više odgovarati Timu, koji je u subotu uveče uspeo da dobije Novaka Đokovića osvajanjem taj-brejka u odlučujućem setu.

Krenuo je dobro, poveo sa 2:0, ali onda je usledila nestvarna serija od sedam poena Medvedeva za izjednačenje u setovima.

I nije zaista moglo bolje – poslednji meč sezone ušao je u treći odlučujući set.

Medvedev je nastavio odlučnije, bolje, činilo se da Tim i fizički pada u igri, naročito kada je Medvedev u petom gemu napravio brejk, a potom ga i potvrdio, 4:2.

Tim je uspeo da smanji na 4:3, ali nije imao više snage, Medvedev je dobro servirao i na kraju ostvario veliku pobedu.

Nagrađen je sa 1,56 miliona dolara, a kako je bio neporažen na turniru zaradio je maksimalnih 1.500 poena.