Ruska teniserka Anastasija Pavljučenkova plasirala se u utorak, prvi put u karijeri, u polufinale Rolan Garosa u Parizu, gde je prošla i Slovenka Tamara Zidanšek.

Anastasija je pobedila 22. teniserku sveta Elenu Ribakinu iz Kazahstana posle tri seta, 6:7, 6:2, 9:7. Pavljučenkova, 32. teniserka sveta, slavila je za dva sata i 43 minuta.

Teniserke su u prvom setu napravile po jedan brejk i odigran je taj-brejk, koji je Ribakina dobila sa 7:2.

Pavljučenkova je bila bolja u drugom setu, dva puta je oduzela servis protivnici i izjednačila u meču.

Ruskinja je bolje počela i treći set, povela je sa 2:0, ali je Ribakina uspela da preokrene na 3:2.

Pavljučenkova je odmah vratila brejk i izjednačila, a posle toga teniserke su osvajale gemove na svoje servise sve do poslednjeg 16. gema kada je Ruskinja oduzela servis Kazahstanki i plasirala se u polufinale nekog grend slem turnira.

Pavljučenkova će u polufinalu igrati protiv Tamare Zidanšek iz Slovenije, koja je ranije u toku dana pobedila Paulu Badosu sa 7:5, 4:6, 8:6.

Zidanšek i Badosa su u prvom setu razmenile po tri brejka i Badosa je i četvrti svoj servis izgubila u finišu.

Vratila se u drugom setu, ali je u trećem Slovenka, 82. igračica planete oduzela servis protivnici za vrednu pobedu. Obe teniserke koje su pobedile, prvi put u karijeri igraju u polufinalu grend slem turnira.