Olga Danilović Foto:Fabrice COFFRINI / AFP / Profimedia

Kvalifikacije za Australijan open nisu prošle najbolje po Srbe.

Nikola Milojević i Miljan Zekić su u ponedeljak završili kvalifikacije već u prvom kolu, a nažalost dan kasnije je poražena i Natalija Stevanović.

Brenda Fruhvirtova je bila bolja od nje nakon velike borbe (pogotovo u drugom setu) sa 6:0, 7:6(0) i tako uspela da se plasira u drugo kolo kvalifikacija. Mlada Čehinja je opravdala ulogu favorita, prvi set je dobila sa nulom, ali je u drugom viđen fantastičan tenis.

Srpska teniserka je propustila čak šest set lopti, a to je u taj-brejku kaznila Čehinja.

Jedina dobra vest ovih kvalifikacija je pobeda Olge Danilović nad Karolinom Alves sa 6:2, 6:4. Srpska teniserka je slavila protiv 216. igračice planete za 79 minuta. U prvom setu je relativno lako dolazila i do brejk šansi, ali i do osvajanja sopstvenih servis gemova, pa je brzo stigla do prednosti od 2:0. Drugi brejk u setu značio je i osvajanje ove deonice.

U drugom setu je ključan bio peti gem, kada je Olga iskoristila treću brejk loptu i stigla do 3:2. Zatim je propustila čak tri brejk lopte (dve ujedno i brejk lopte) pre nego što je upisala trijumf.

U drugom kolu kvalifikacija će igrati protiv Despine Papamičail koja je sa 6:1, 6:0 savladala Mađarku Reka-Luku Jani.

BONUS VIDEO Olga Danilović tražila od navijača da ućute, Ruskinja plakala zbog publike