Novak Đoković je u četvrtak imao dobar dan u kancelariji kako je to sam objasnio citirajući ono što mu je Gael Monfis dobacio kada je završio meč protiv Danijela Evansa.
Srpski teniser je pokazao jednu sigurnu, smirenu igru i potpuno posvećenu. Zapravo je i sam sebe iznenadio nivoom igre što najbolje pokazuje da još može dodatno da podigne kvalitet tenisa.
Ipak, dobre vesti nisu prestajale da stižu ni sa drugih terena prethodnih dana. U epskom egzodusu sa Vimbldona (čak 13 nosilaca ispalo u prvoj rundi, najviše u istoriji ovog turnira) ispraćen je sa Vimbldona i Džek Drejper. Kartu u jednom smeru mu je ponudio Marin Čilić, bivši finalista trećeg grend slema u sezoni, nakon što je slavio sa 6:4, 6:3, 1:6, 6:4 i tako pomogao direktno srpskom asu.
Barem kada se gleda mesto na ATP listi. Eliminisani su i drugi nosioci koji su potencijalno mogli da se nađu na Novakovom putu poput Aleksandera Bublika koji je pre Vimbldona osvojio Hale, Kecmanović je sklonio Mikelsena, August Holmgrend Tomaša Mahača, Nikolož Basilašvili Lorenca Musetija… Ostali su u tom delu žreba još Aleks de Minor i Jakub Menšik od potencijalno neugodnijih rivala, ali nijedan od njih dvojice nema ozbiljne rezultate na travi.
Sve ovo znači da se Đokoviću otvara potencijalno nešto lakši put što je bitnije zbog činjenice da se neće toliko trošiti do polufinala i eventualnog okršaja sa Janikom Sinerom što bi moglo da presudi pogotovo u ovoj fazi karijere.
BONUS VIDEO Đorđe Đoković za Nova.rs o turniru u Beogradu, projektu Dubai i potpunoj životnoj promeni