EPA/TOLGA AKMEN

Novak Đoković je još jednom potvrdio da nije za penziju, pošto je pobedio Flavija Kobolija sa 3:1 i tako se plasirao u polufinale Vimbldona.

Srpski teniser je u poslednjem gemu četvrtfinalnog meča doživeo težak pad, pošto se okliznuo, ali je uz bolove uspeo da nastavi meč i upiše pobedu.

Prvo od pitanja za Đokovića posle meča bilo je kako se oseća:

„Sveže (smeh). Prvo moram da čestitam Flaviju na neverovatnom turniru i za veliku bitku danas, imao je sjajno izdanje danas. Igrao sam sa njim jednom prošle godine, trenirali smo na različitim podlogama, prvi put na travi, znao sam da igra dobro. Drugačije je trenirati i igrati zvaničan meč. Servirao je veoma brzo, išao je po udarce, veoma je talentovan igrač i jedan od onih koje ćemo gledati u budućnosti mnogo češće. Želim sve najbolje njemu i njegovom timu“, rekao je Novak u izjavi odmah posle meča.

PROČITAJTE JOŠ:

Pad zaista nije bio prijatan, ali svi znamo koliko je Đoković fizički spreman, iako ima 38 godina.

„Završio sam meč (smeh), još nekoliko poena, nezgodno sam se okliznuo, to se dešava kada igrate na travi. Nisam pao nijednom ove godine i to mi je iznenađenje, jer se krećem sa mnogo agresivnih pokreta, očekujete da padnete. Nisam imao ovakve situacije, došlo je u nezgodnom trenutku, ali sam našao servise. Videću sa svojim fizioteraeutom kako će to izgledati“, objasnio je Đoković.

Biće ovo čak 14. put da je Novak u polufinalu Vimbldona.

„Na Vimbldonu kažeš? Mnogo brojki, 52. grend slem polufinale. Ovo je bio, a i dalje je najspecijalniji turnir. Toliko mi znači što i dalje mogu da igram u završnici ovakvog turnira, hvala vam što tapšete zbog mojih godina, osećam se mlado zbog toga (smeh). Ono što me čini mladim je i to što se borim sa mladićima, uživam u klizanju i trčanju po terenu sa tim momcima. Igram sa Sinerom u narednoj rundi, tako da verujem da će to biti sjajan meč“, zaključio je najbolji teniser svih vremena.

Naredni meč srpski teniser će igrati u petak protiv Janika Sinera, koji vodi sa 5-4 u međusobnim duelima.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar