EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Novak Đoković poražen je na egzibicionom meču u Bugarskoj od Grigora Dimitrova posle tri uzbudljiva seta - 4:6, 6:2, 6:10.

Preciznije rečeno, igrala su se dva seta i jedan super taj-brejk, koji je odlučio pobednika.

Novak je prvi uspeo da napravi brejk u prvom setu, ali je Dimitrov odmah uzvratio i pred punom arenom u Sofiji izjednačio na 2:2.

Bilo je neizvesno do kraja prvog dela, a Grigor je do brejka stigao u 10. gemu, koji je ujedno bio i poslednji u tom delu igre.

Početak drugog seta takođe je bio neizvestan, ali je onda Novak pojačao ritam, napravio brejk i potvrdio ga, da bi onda vezao još dva gema i izborio super taj-brejk, odnosno treći set.

Odlično je krenuo Đoković, vodio je sa 4:2, ali vrlo brzo se vratio Dimitrov i izjednačio rezultat. Poveo je Bugarin sa 6:5, a ubrzo je došao i do tri vezane meč lopte.

Poslednji poen u meču odigralo je dete, koje je praktično donelo Dimitrovu pobedu.

Inače, meč Đokovića i Dimitrova obilovao je atraktivnim i zanimljivim poenima, igrala su i deca, zasmejavala se publika, a Novak i Grigor su još jednom pokazali da su veliki prijatelji. Meč je bio humanitarnog karaktera.