Andrej Rubljov

Meč pun drame, svađe sa sudijom (pogotovo u taj-brejku drugog seta) i vrhunskih poteza doneo je prvog finalistu.

U petak je Andrej Rubljov savladao Aleksandera Zvereva sa 6:3, 7:6(9) i obezbedio finale, tamo će igrati protiv Danila Medvedeva koji je sa 6:4, 6:4 savladao Novaka Đokovića.

Teniseri su bili dosta nesigurni na svom servisu u prvom setu. O tome govori podatak da su viđena čak četiri brejka.

Tri puta je oduzeo servis protivniku Rubljov, a Zverev jednom, te je konačan rezultat prvog seta bio 6:3.

Drugi set bio je drugačiji. Teže se dolazilo do prilika za brejk, te je odluka morala da padne u taj-brejku. Bilo je napeto i uzavrelo u taj-brejku. Rubljov je propustio pet meč lopti, ali šestu nije i tako je obezbedio mesto u finalu.

Najpre je Zverev protestvovao kod sudije nakon poena u kom je nakon čelendža utvrđeno da je lopta bila na liniji (doduše trag na ekranu nije ubedio ni navijače da je to zaista slučaj zbog čega je Nemac i protestvovao).

Pogledajte i sami taj trenutak.

I Rubljov je ispoljavao nervozu nakon kiksa, kada je dozvolio da Zverev vrati mini-brejk. Ipak, Rus je bio hladnije glave i rešio dramu rezultatom 11-9 u taj-brejku.

Rubljov je aktuelni šampion Dubaija. Priliku da odbrani titulu imaće u subotu protiv Đokovića ili Danila Medvedeva.