Izgubio je dobijen meč srpski teniser...

Dušan Lajović izgubio je u četvrtfinalu turnira u Kicbilu, a bolji od njega bio je Austrijanac Filip Mišolić sa 2:1, po setovima 2:6, 7:6 (5), 6:3.

Imao je srpski teniser veliku šansu da prođe u polufinale, ali je nakon dva sata i 25 minuta borbe ipak ispao.

Servirao je Lajović za pobedu u drugom setu pri rezultatu 5:4, ali je poklekao na svom servisu i dozvolio 205. teniseru sveta da se vrati u meč i kasnije slavi.

Tokom prvog dela igre, Srbin je dva puta oduzeo servis rivalu, a spasao je dve brejk lopte i tako rešio set u svoju korist sa 6:2.

Mišolić je izgubio svoj servis i na startu drugog seta, Lajović je spasao jednu brejk loptu u šestom gemu, ali nije bio uspešan prilikom servisa za pobedu. Austrijanac je imao dve brejk, odnosno set lopte i pri rezutatu 6:5, ali se ipak otišlo u taj brejk.

Tamo je Lajović dva puta dozvolio mini-brejk rivalu, što je bilo dovoljno za izjednačenje u setovima.

U odlučujućem setu Srbin je odmah u prvom gemu izgubio svoj servis. Imao je dve brejk prilike pri rezultatu 5:3 za rivalu, ali ih je ispustio, a potom izgubio još jedan svoj servis gem i tako praktično prepustio rivalu pobedu.

Mišolić će u polufinalu igrati protiv Nemca Janika Hanfmana, koji je izbacio Dominika Tima sa 2:1.