Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović; Foto: AP Photo/Lynne Sladky

Stvarno loša serija rezultata

Srpski teniser Miomir Kecmanović nikako da pronađe pravu formu ove sezone, pošto je u prvom kolu turnira u Londonu na travi poražen od Kamerona Norija sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6.

Meč je trajao sat i 38 minuta, a Kecmanović je u oba seta imao prilike koje nije iskoristio.

Nori, koji je nedavno imao sukob i sa Novakom Đokovićem, prvi je došao do brejka, ali je Kecmanović odmah uzvratio i brzo izjednačio na 2:2.

Mogao je Srbin do prednosti u prvom setu, ali je u istom gemu propustio pet brejk lopti. Nori je to kasnije kaznio i brejkom zatvorio set za vođstvo od 1:0.

U drugom delu ponovo je Britanac prvi stigao do brejka, ali je Miomir takođe odmah uzvratio.

Propustio je Britanac kasnije i brejk i meč loptu pri rezultatu 6:5, a Srbin je nakon toga izborio taj-brejk. U njemu je spasao još tri meč lopte, ali već kod četvrte nije mogao ništa.

Kecmanoviću je ovo četvrti uzastopni poraz, zbog čega je i pao na 40. mesto ATP liste.

BONUS VIDEO Novak Đoković – Kasper Rud, najbolji potezi finala Rolan Garosa 2023.