Srpski teniser Miomir Kecmanović pobedio je Fakunda Bagnisa u prvom kolu Vimbldona sa 3:1 u setovima.

Kecmanović je prošao u narednu rundu posle velike borbe i dva sata i 45 minuta tenisa – 6:4, 3:6, 6:3 i 7:6 (1).

Srpski igrač, 49. teniser planete pobedio je 92. tenisera zahvaljujući svedenijem broju promašaja. Bagnis je bio agresivniji, ali je i mnogo više promašivao i do kraja upisao čak 38 neiznuđenih grešaka.

U prvom setu Kecmanoviću je bio dovoljan brejk u sedmom gemu, u drugom je njegov rival prelomio u osmom kada je poveo sa 5:3

Treći je počeo brejkom za 2:0 posle čega Kecmanović nije ispuštao prednost, iako je Fakundo imao šansu da uzvrati.

Tokom četvrtog seta su dvojica tenisera razmenila po brejk u devetom i desetom gemu, da bi u taj-brejku Kecmanović bio sigurniji.

Njegov sledeći protivnik je bolji iz okršaja Roberta Bautiste Aguta i Džona Milmana.