Srbija je ostala bez predstavnika na Mastersu u Parizu pošto je Miomir Kecmanović u susretu drugog kola poražen od Nemca Aleksandera Zvereva, 6:2, 6:2.

Sedmi teniser sveta je bio dominantan od početka do kraja meča, koji je trajao ukupno 56 minuta.

Zverev, koji je osvojio nedavno dve titule na dvodelnom turniru u Kelnu, u početnom setu je dva puta oduzeo servis 42. teniseru sveta.

Prvi je načinio odmah na startu meča, da drugi u petom gemu za 4:1 i to mu je bilo sasvim dovoljno za početni set.

I u drugom setu je finalista US Opena napravio dva brejka, ovog puta u trećem i sedmom gemu.

Kecmanović nije imao nijednu priliku za brejk, tako da nema za čim da žali. Jednostavno, protivnik ga je nadigrao, imao je daleko više vinera, a ni osnovni udarci, pogotovo forhend, nisu bili na uobičajenom nivou kod Miomira.

Zverev će u narednom kolu igrati protiv Adrijana Manarina koji je pobedio Jošihita Nišioku iz Japana, 6:3, 6:7 (5), 6:3.