Novak Đoković savladao je Miloša Raonića, tenisera iz Kanade, 6:4, 6:3, 7:6 (1) i plasirao se u polufinale Australijan opena.

Srpski teniser slomio je otpor rivala u desetom gemu i brejkom pri rezultatu 5:4 stigao do prvog seta. Mogao je Đoković i ranije da načne protivnika, imao je u prvom setu ukupno devet brejk lopti, ali je tek poslednju iskoristio.

Jedan brejk bio je dovoljan drugom teniseru sveta i u narednom setu. Iako je Kanađanin uspeo da neutrališe dve brejk lopte, treća je donela Đokoviću dragocen gem na servis protivnika.

Usledio je maratonski, treći set koji je trajao sat i jedanaest minuta. Novak je pri rezultatu 5:5 imao priliku da stavi tačku na četvrtfinlni susret, ali nije uspeo da realizuje četiri brejk lopte. Đoković je, ipak, prikazao veoma dominantnu igru u taj-brejku i ostvario četvrtu uzastopnu pobedu bez izgubljenog seta.

Đoković će u polufinalu odmeriti snage sa Rodžerom Federerom, a taj susret zakazan je za četvrtak.