Borna Ćorić je bez većih problema izborio plasman u četvrtfinale US Opena. Teniser iz Zagreba je posle 130 minuta igre pobedio Australijanca Džordana Tompsona, 7:5, 6:1, 6:3.

To je Bornino prvo četvrtfinale na jednom grend slem turniru, pošto mu je prethodni najbolji rezultat bilo četvrto kolo Australijan Opena 2019.

Hrvatski teniser je protiv Tompsona, 63. na ATP listi potvrdio da je u odličnoj formi i da bi posle pobede u dramatičnom meču nad Stefanosom Cicipasom, mogao mnogo da uradi do kraja turnira.

Borna je u trećem gemu prvog seta napravio brejk, potom je izgubio servis u desetom gemu za 5:5, da bi dobio dva gema zaredom i time i početni set.

Posle toga mu je bilo mnogo lakše, u drugom setu je tri puta napravio brejk, da bi u trećem to uradio u šestom gemu za 4:2, što mu je bilo dovoljno da kasnije obezbedi trijumf.

„Na 5:3 sam se malo stegnuo. Ovo mi je do sada najbolja prilika da na grend slemu doguram jako daleko“, svestan je situacije Borna Ćorić.

Njega u četvrtfinalu čeka velika bitka sa petim nosiocem, Aleksanderom Zverevom iz Nemačke.

Borna i on su do sada igrali četiri puta, Zagrepčpanin u pobedama vodi sa 3:1.