Džejms Dakvort i Mark Polmans savladali su Nikolu Ćaćića i Fredeika Nilsena sa 6:4, 6:4 u prvom kolu muškog dubla na Australijan openu.

Srpsko-danski dubl je nakon samo 67 minuta napustio teren pognutih glava jer su rivali u oba seta pravili po jedan brejk.

I u prvom i drugom setu su to bili brejkovi u poslednjem gemu.

Izjednačena borba u prvom setu, sa nešto više problema na servisu srpsko-danske kombinacije kulminirala je pri rezultatu 5:4 za Australijance.

Domaći teniseri su napravili brejk, a gotovo identičan scenario je viđen u sledećem setu.

Ćaćić i Nilsen nisu imali nijednu brejk loptu u čitavom meču, a pri rezultatu 5:4 u drugom setu su uspeli da spasu jednu, ali ne i drugu meč loptu.

Australijanci u sledećem kolu igraju protiv Rikardasa Berankisa i Mihaila Kukuškina.