Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Madridu, pošto je pobedio Britanca Danijela Evansa u dva seta 6:3, 7:6.

Zverev, šesti teniser sveta, pobedio je Evansa, 26. na ATP lista posle sat i 39 minuta igre.

Nemac je prvi izgubio servis odmah na startu meča, ali je uzvratio sa dva brejka zaredom za vođstvo 3:1.

U sedmom gemu je sačuvao svoj servis i spasao jednu šansu za brejk, pa je sačuvao prednost i poveo.

Drugi set je bio znatno interesantniji, jer se Evans počeo da se brani bolje. Tu je samo jedna brejk prilika bila u devetom gemu.

Nije je iskoristio Zverev u devetom gemu, što je samo odložilo isti ishod meča do taj-brejka.

Nemac će u četvrtfinalu igrati protiv Rafaela Nadala koji je u svom meču izašao na kraj sa Aleksejom Popirinom u dva seta.

U ostalim mečevima četvrtfinala Madrida sastaće se Dominik Tim i Džon Izner, Kasper Rud i Aleksandar Bublik i Kristijan Garin i Mateo Beretini.