Vozač Dukatija Frančesko Banjaja pobednik je Moto GP trke na stazi u Valensiji koja je protekla u znaku oproštaja Valentina Rosija.

Čuveni „Doktor“ završio je poslednju trku u karijeri na 10. mestu, ali je u španskom gradu bilo mnogo emocija i ovacija za legendarnog Italijana koga su na kraju nosili na rukama.

Za kraj je odvezao i počasni krug uz vatromet i skandiranje desetine hiljada navijača sa tribina.

Rosi (42) je proslavio broj 46 na motoru, osvojio je čak devet titula, a jedini je bio šampion u sve četiri klase. Ukupno je ostvario 115 pobeda i 235 puta se našao na podijumu.

Ni to što je 2009. osvojio poslednju Moto GP titulu, ni što je poslednji put kao prvi kroz cilj na trci prošao pre četiri godine nije uticalo na „Doktorovu“ popularnost, ali je došlo vreme da se povuče.

Na pobedničkom postolju u Valensiji, pored prvoplasiranog Banjaje, našli su se Horhe Martin na drugom mesti i Džek Miler na trećem stepeniku, sva trojica vozači Dukatija.

Banjaja je postavio i rekord staze sa 1:31:026, dok je ovosezonski šampion Fabio Kvartararo završio na petoj poziciji.

Naredne sezone Rosi će biti glavni menadžer svoje ekipe VR46, u Moto GP šampionatu.

BONUS VIDEO Maljković: Novak je nacionalno blago, ne može Srbiji da kaže „ne“, moj kapiten me ostavio zbog njega