Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je ubedljivo od Danske sa 34:21, u meču drugog kola grupe B Evropskog prvenstva.

Srbija je kao i protiv Švedske imala mnogo problema sa odbranom protivnika.

Naše devojke su uspešno održavale rezultat sve do 20 minuta, kada je Danska vezala četiri gola i napravila prvu veću prednost.

Danska je gotovo sve greške kaznila lakim golovima iz tranzicije i na poluvremenu je imala prednost od sedam golova – 18:11.

Jovana Soiljković je bila najbolja u redovima Srbije, ali su Dankinje imale više raspoloženih igračica.

Kao i u prvom meču, Srbiji je trebalo čudo u drugom delu, koje se nije desilo.

Danska je uspešno održavala prednost, a selektor naše reprezentacije Uroš Bregar je stratnu postavu odmarao od 45. minuta.

Najefikasnija u našoj ekipi je bila Jovana Stojiljković sa šest golova, Anđela Janjušević je dodala četiri , dok je Kristina Graovac imala 23 odbrane.

Trine Jensen, Brotman Hejndal i Tranborg Mete su bile najbolje kod Danske sa četiri pogotka.

Srbiji je u meču koji sledi pobeda imperativ, a rukometašicama Slovenije i remi odgovora, pod uslovom da Danska dobije Švedsku.

U suprotnom, ukoliko Švedska pobedi Dansku, Srbija će biti u jako teškoj poziciji jer će joj trebati ubedljiva pobeda protiv Slovenije kako bi stigla do druge faze.