Oglas

epa11034859 Norways goalkeeper Katrine Lunde celebrates during the IHF Women's World Handball Championship final match between France and Norway in Herning, Denmark, 17 December 2023.  EPA-EFE/Claus Fisker DENMARK OUT
EPA-EFE/Claus Fisker
EPA-EFE/Claus Fisker

Rukometašice Norveške su u finalu Evropskog prvenstva

13. dec. 2024. 20:41

Rukometašice Norveške plasirale su se danas u finale Evropskog prvenstva, pošto su u polufinalu u Beču pobedile Mađarsku 30:22 (13:11).

Oglas

Najefikasnije u ekipi Norveške bile su Heni Ela Rejstad sa sedam golova, i Emili Margrete Hovden i Tale Rusfeldt Dejla sa po pet golova.

U ekipi Mađarske najefikasnije su bile Katrin Gita Klujber sa pet golova, i Viktorija Đeri-Lukač i Petra Ana Šimon sa po četiri gola.

U utakmici drugog polufinala, Francuska će danas u Beču igrati protiv Danske u 20.30.

Finale je na programu u nedelju u 18 časova, dok će se utakmica za bronzanu medalju igrati istog dana u 15.15.

BONUS VIDEO







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare