(Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Sve zanimljive detalje pratite u blogu Nova.rs

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cibonu rezultatom 92:53 u hali „Aleksandar Nikolić“ u meču sedmog kola ABA lige.

Zvezda je utakmicu otvorila serijom 5:0, ali se u ostatku prve deonice poprilično mučila na obe strane terena. Cibona je održavala priključak, ali su crveno-beli na krilima Filipa Petruševa i Nemanje Nedovića poveli sa 21:20.

Nedović je drugi period otvorio svojom serijom od tri trojke i tu je Zvezda po prvi put otišla na osam poena prednosti. Razigrao se i Nikola Ivanović, pa je nakon 15 minuta igre već bila dvocifrena prednost – 40:28. Cibona ni do kraja poluvremena nije uspela da smanji, a Zvezda je mogla da ima i ubedljiviju prednost da je bolje rešavala napade u poslednja dva minuta – 50:38.

Već na startu trećeg perioda moglo se naslutiti da je Cibona poražena, jer su crveno-beli bili odlični u napadu, pa su serijom 5:0, pobgli na 65:42. Nedović se nije zaustavljao, poentirao je i iz prodora i sa penala i sa torjke, a Luka Vildoza jeigrao dobru odbranu – 70:46.

Ciboni ništa nije polazilo za rukom u napadu u poslednjih 20 minuta, pa su za to vreme gosti ubacili svega 15 poena. Zvezda nije popuštala, trojku je pogodio i Ognjen Dobrić, a Nedović i Kuzmić su „dokrajčili“ tim iz Hrvatske.

Na kraju je poentirao i mladi Nikola Topić koji je dobio minute u poslednjoj deonici, pa je Zvezda slavila sa konačnih 92:53.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Nemanja Nedović sa 24 poena i dve asistencije, dok je Filip Petrušev bio na pragu dabl-dabla sa 14 poena i devet skokova. Odličan je bio i Nikola Ivanović, koji je ubacio 10 poena, a imao je i šest asistencija.

U redovima Cibone jedini dvocifreni je bio Aleksandar Aranitović sa 10 poena, dok su po devet imali Bundović, Majcunić i Mazalin.

Zvezda je sada treća na tabeli sa skorom 5-1, dok je Cibona šesta sa tri pobede i četiri poraza.

19.00 Partizan – Split

Crvena zvezda – Cibona 92:53 (21:20, 29:18, 22:8, 20:7)

Dvorana: Aleksandar Nikolić, Beograd, Srbija. Sudije: Uroš Nikolić, Gordan Terlević, Aleksandar Davidov.

Crvena zvezda: Vildoza 8, Lazarević, Mitrović 8, Lazić 4, Martin 4, Dobrić 5, Ivanović 10, Nedović 24, Kuzmić 6, Petrušev 14, Topić 2, Bentil 7. Trener: Duško Ivanović.

Cibona: Radovčić, Perasović, Smajlagić, Majcunić 9, Mazalin 9, Aranitović 10, Baković 3, Kapusta 7, Ljubičić 6, Bundović 9. Trener: Josip Sesar.

Crvena zvezda- Cibona 92:53