Darko Rajaković

Košarkaši Toronto Reptorsa koje sa klupe predvodi srpski trener Darko Rajaković poraženi su na domaćem terenu od Portland Trejlblejzersa rezultatom 99:91.

Neočekivan poraz za Srbina i ekipu iz Kanade pogotovo zbog toga što su važili za velikog favorita. Portlandu je ovo prva pobeda ove sezone, dok je Toronto sada na učinku od jednog trijumfa i tri poraza.

Nije Toronto ličio na sebe iz prvih pet mečeva na kojima ih je predvodio Rajaković, iako su imali dobar početak.

Slavili su u prvoj deonici sa 25:21 i uz male oscilacije u igri na poluvremenu su imali tri poena prednosti.

Nju su uspeli da održe sve do polovine treće četvrtine kada je Portland serijom od 11 poena totalno preuzeo kontrolu.

Vratili su se na poen zaostatka na šest minuta do kraja meča Rajakovićevi puleni, ali to nije bilo dovoljno. U ključnim momentima su mašili i tako su dozvolili malo rečeno iznenađenje.

U Torontu su najbolji bili Skoti Barns i Paskal Sijakam sa 20 poena, pratio ih je Jakob Prtl sa 14, dok su Denis Šruder i Ou Dži Anunobi imali po 10 poena.

Najefikasniji u redovima pobednik bio je Džerami Grant sa 22 i Malkom Brogdon sa 21 poenom.