Vasilije Micić
Vasilije Micić Foto: Srđan Stevanović/Starsport

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Fenerbahče u meču 26. kola Evrolige sa ubedljivih 106:74 uz neverovatno izdanje Vasilija Micića.

Plejmejker Efesa je odigrao najbolju utakmicu karijere u Evroligi sa 37 ubačenih poena istanbulskim žuto-crnima, tokom simultanke u kojoj je pogađao sve.

Micić je upisao i pet asistencija, a tek donekle mu je parirao Nando De Kolo koji je za Fenerbahče ubacio 24 poena.

Jan Veseli je postigao 18 za Fener, dok su se u EFesu istakli Rodrig Buboa sa 14, Šanli sa 13 i Šejn Larkin sa 11 poena.

Marko Gudurić je u dresu Fenerbahčea ubacio samo četiri poena i ostao je u senci svog zemljaka iz suparničkog tima.

Micić je na putu do pobede ubacio svih šest od šest šuteva za tri poena, svih 11 od 11 slobodnih bacanja i promašio je tek dvaput za dva poena 4/6. Njegov indeks korisnosti je bio čak 44.

Efes je vrlo rano uspostavio kontrolu, serijom 8:0 na početku meča. Na dva i po minuta pre kraja prve deonice Brajant Danston pogađa na asistenciju Kruna Simona za 17:7 i prvo dvocifreno vođstvo Efesa.

Prednost je do kraja prvog perioda uvećana na +13, a u istom ritmu se nastavilo i u drugoj četvrtini.

Tek pred poluvreme je Fener prišao na 11 poena zaostatka sa 19 poena, ali se onda Micić aktivirao još jednom i uz Moermana vratio ozbiljnih 53:39 Feneru na pauzi.

Tim Igora Kokoškova se držao tek do početka treće deonice, kada Efes odlazi na 75:54 četvrtom trojkom Micića.

Nastavio je plej u istom ritmu do isteka tridesetog minuta kada je bilo 81:58, da bi u završnih deset minuta sa saigračima samo probio stotku.

Time je doneo Efesu i 15. trijumf ove sezone, što je uz deset poraza i utakmicom manje dovoljno za osmo mesto Evrolige. Fener je šesti sa skorom od 15 pobeda i 11 poraza.