Teško izvojevan trijumf crno-belih

Košarkaši Partizana savladali su Studenski Centar u okviru 3. kola ABA lige rezultatom 91:82.

Od samog početka utakmice igrači gostujućeg tima pokazali su da nemaju nameru da tako lako „prodaju kožu“, pa su meč otvorili sa dve trojke (6:2), ali je Partizan odgovorio serijom 9-0 na krilima Jama Madara i stigao do prednosti od pet poena, 11:6.

No, kao po nekom nepisanom pravilu gosti su odgovorili serijom za 14:11, potom je Partizan stigao do 21:16,  ali je tim iz Podgorice u drugoj deonici odgovorio i stigao do izjednačenja (25:25), potom i preokreta (37:35).

Navijačima Partizana nije bilo svejedno kada su gosti u završnici treće deonice zaigrali odlično, pogodili ponovo nekoliko šuteva sa distane i stigli do viška od četiri poena (62:58), ali je ekipa Željka Obradovića usela ponovo da serijom koševa odgvori i pred završnih deset minuta dovede meč u egal, 64:64.

Meč je u najvećoj meri rešen početkom završnih deset minuta kada je Partizan zaigrao znatno agresivnije u odbrani i gotovo nije dopuštao igračima tima iz Crne Gore da dođu do njegovog koša, sa druge strane su uglavnom koristili svoje napade i stigli do 77:68, a „tačku na i“ stavio je Tristan Vukčević trojkom za +12.

Crno-beli su tako stigli do treće pobede u sezoni, dok je tim iz Crne Gore poražen po drugi put.

Partizan – Studentski centar 91:82 (23:17, 21:26, 20:21, 27:18)

Dvorana: Beogradska arena, Beograd; Sudije: Radojković, Kruljac, Mustapić

Partizan: Madar 7, Anđušić 4, Panter 2, Glas 2, Trifunović 4, Egzum 13, Papapetru 12, Jovanović, Ledej 15, Lesor 19, Vukčević 11, Koprivica 2; Trener: Željko Obradović

Studentski centar: Džekson 19, Megi 10, Pavlićević 3, Vučeljić 3, Slavković 6, Hadžibegović, Tasić 10, Ivišić T. 6, Ivišić Z. 7,  Drežnjak 16, Dogan, Tišma 2; Trener: Andrej Žakelj

Četvrta četvrtina: Partizan - Studentski centar 82:74